Granie w plenerze – jak się do tego przygotować?

Granie w plenerze – jak się do tego przygotować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Szczególnie latem pogodzenie grania i regularnego wychodzenia na dwór jest trudne. Ze względu na pozornie niesprzyjające warunki mało osób gra w gry komputerowe na dworze. Okazuje się jednak, że jest to możliwe, jednak należy się do tego odpowiednio przygotować.

Powerbank/przedłużacz

Największą przeszkodą dla grania w plenerze może być brak prądu. Można jednak temu łatwo zaradzić na kilka sposobów. Wiele przede wszystkim zależy od miejsca wypoczynku. Jeśli jest ono zlokalizowane blisko domu, np. w ogrodzie, na tarasie czy balkonie, można postawić na długi przedłużacz. Wtedy można mieć pewność, że przez długi czas pozostanie się na dworze, grając w gry komputerowe.

Może się jednak zdarzyć tak, że będzie się w miejscu, gdzie tego kontaktu może brakować. Laptopy mogą wykorzystywać mnóstwo energii podczas grania, dlatego niezbędnym elementem jest posiadanie dobrego, bardzo pojemnego powerbanka. Ten z kolei można naładować dopiero w domu. Porządne akumulatory do laptopa powinny mieć co najmniej 20000 mAh pojemności. Jest to drogi sprzęt, jednak bez tego trudno grać w plenerze przez dłużej niż godzinę i dalej niż w domowym ogródku czy na balkonie.

Słuchawki nauszne lub głośnik

Kolejną ważną kwestią jest dźwięk w komputerze. Najlepiej mieć słuchawki. Inaczej dźwięk będzie się rozchodzić, przez co nic nie będziemy słyszeć i będziemy przeszkadzać innym. Najlepiej, by były to słuchawki nauszne, które o wiele lepiej tłumią dźwięk z zewnątrz niż douszne. Osoby, które nie chcą używać słuchawek, powinny zainwestować w dobry głośnik, aby dało się dobrze słyszeć to, w co grają. Na balkonie i tarasie można jeszcze zadbać o w miarę dobrą akustykę, ustawić głośniki wewnątrz domu, a grać tuż obok, na zewnątrz.

Wybór wygodnego miejsca – cień, ławka, stolik, koc itp.

Do grania często potrzebna jest odpowiednia, zdrowa pozycja. Dlatego tak ważne jest siedzenie przy biurku odpowiedniej wysokości i wygodnym, dobrze dobranym krześle. Na dworze nie zawsze da się zaspokoić te potrzeby. Wtedy zwykle pozostają ławka w parku, stolik czy ziemia. Dla dobra komputera i własnych kolan warto również mieć przy sobie podstawkę pod laptopa, najlepiej tę przypominającą mały rozkładany stolik. Wtedy laptop nie nagrzeje się na niepewnej powierzchni oraz będzie w bezpiecznym, wygodnym miejscu.

Ważną i najbardziej naturalną kwestią jest cień. Nikt nie chce grać w pełnym słońcu. Jest to nie tylko niewygodne, lecz także bardzo niezdrowe dla oczu, dlatego warto znaleźć miejsce, które dostarcza odpowiednią ilość niezmiennego cienia.

Pełne zabezpieczenie

Grając w plenerze, warto zadbać o regularne nawodnienie. Warunki pogodowe, takie jak silny wiatr, czy po prostu zwykły przypadek mogą sprawić, że picie wody lub soku może doprowadzić do zalania sprzętu. Warto więc wyposażyć się w akcesoria, które obniżą ryzyko uszkodzenia komputera na dworze. Trzeba również pamiętać o kontroli pogody. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, lepiej nie wychodzić z laptopem na zewnątrz. Podczas gry urządzenie się nagrzewa, a dodatkowa zewnętrzna temperatura może ten proces tylko bardziej podkręcić. W schłodzonym, zacienionym oraz często klimatyzowanym domu nie jest to wielkie ryzyko, ale na dworze (nawet w cieniu) ze sprzętem może się już coś stać, jeśli się nie uważa.

Zdj. główne: Samsung Memory/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*