Czy pada od Xbox One można podłączyć do komputera?

Czy pada od Xbox One można podłączyć do komputera?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Microsoft Xbox One Wireless Controller cieszy się całym mnóstwem pozytywnych opinii. Wystarczy poczytać internetowe komentarze i opinie sprzętu wystawiane przez graczy, by co jakiś czas znaleźć sformułowanie „kontroler niemal idealny”.

I choć niektóre osoby zwracają uwagę też na niedociągnięcia, to zachodzi pokusa, by tego udanego pada użyć także poprzez podłączenie do komputera. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Microsoft Xbox One Wireless Controller – za co jest chwalony?

Konkretne pochwały pod adresem Microsoft Xbox One Wireless Controller skupiają się na kilku ważnych statystykach tego sprzętu. Jednocześnie przy ich okazji trudno uciec od porównań do kontrolerów oferowanych przez PlayStation. Chodzi choćby o słynny model DualSense.

Zalety Microsoft Xbox One Wireless Controller

Wśród opinii, które w sklepach i na forach wyrażane są odnośnie Microsoft Xbox One Wireless Controller przeważają oceny pozytywne lub wręcz bardzo entuzjastyczne. Docenia się nade wszystko to, że kontroler jest poręczny i dobrze leży w ręce, nie męcząc jej nawet podczas bardzo długiej rozgrywki.

Chwalona jest też jakość plastiku i ogólny wygląd. Pojawiają się głosy uznania dla silnych wibracji i wytrzymałości tego sprzętu. Pad Xbox One jest wersją rozwojową dawniejszych kontrolerów Xbox – czuć w jego przypadku kompromis pomiędzy spuścizną po nich a nowoczesnością.

Jak skonfigurować pada Xbox One z komputerem?

Nic też dziwnego w tym, że wielu użytkowników, przyzwyczajonych do sposobu, w jaki leży w ręce, chce korzystać z niego dalej podczas rozrywki przed ekranem komputera.  

Do jakiego komputera podłączymy pad Xbox One?

Pozytywną informacją jest fakt, że ten pad może zostać podłączony zarówno do laptopa, jak i komputera stacjonarnego. Typ komputera nie gra w tym przypadku roli. Ważniejsze jest oprogramowanie. Największą pewność tego, że kontroler będzie działał właściwie, daje system operacyjny Windows 10. To on daje największe wsparcie rozwiązaniom zastosowanym w przypadku Xbox 10.

Możliwości podłączenia pada do komputera. Jakie opcje są dostępne?

Nie ma wielkiej filozofii w tym, że kontroler może być przez nas podłączony do komputera na dwa sposoby. Najłatwiejszy i najbardziej stabilny sposób to zwyczajne połączenie obu elementów poprzez kabel. Alternatywą, znacznie bardziej wygodną z perspektywy użytkowania, będzie zrobienie tego bezprzewodowo.  

Jak podłączyć kontroler do komputera szeregowo?

Taki sposób grania ze sobą dwóch elementów nie jest absolutnie niczym trudnym. Wystarczy nabyć odpowiedni kabel USB. Pamiętajmy o tym, że jego długość będzie bezpośrednio przekładała się na naszą wygodę korzystania ze sprzętu. Stąd też dobrze jest, gdy wybieramy możliwie długi kabel USB. Najlepiej jest zrobić to poprzez przewód oryginalny, który został wyprodukowany właśnie z myślą o Xbox One. Wystarczy wpiąć wtyczkę w gniazdo USB komputera.

Metody bezprzewodowe

Szeregowe połączenie pada z komputerem, choć łatwe w wykonaniu, może przeszkadzać w rozgrywce. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mocno przywykły do swobody, jaką daje technologia Bluetooth. Można także wykorzystać bezprzewodowy adapter do pada, który pozwala połączyć się z innymi urządzeniami, w tym z komputerem. Jeśli jednak go nie posiadamy, to szykujmy się na dodatkowy wydatek przynajmniej w wysokości 100 zł. 

W przypadku łączności Bluetooth oba urządzenia muszą być do niej przygotowane. Warto, żeby miały one wcześniej zrobione niezbędne aktualizacje. Cały proces wiązania jest dość prosty, dokonuje się poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na padzie. Następnie dokonujemy konfiguracji w menu START komputera. 

Możliwość podłączenia pada od Xbox One do dowolnego komputera i to na kilka sposobów wskazuje na to, że jest to bardzo uniwersalne urządzenie. Może sprawić dużo radości nie tylko przy konsoli.

Zdj. główne: Kote Puerto/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*