Elektronika, która bawi i edukuje

Elektronika, która bawi i edukuje
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nowinki technologiczne są z nami każdego dnia. To nieodłączna część życia większości z nas, także dzieci. Warto wybierać takie gadżety elektroniczne, które będą zarówno uczyły, jak i bawiły dzieci. W tym artykule przedstawiamy nasze propozycje.

Zalety elektroniki

Coraz rzadziej słyszy się głosy, że elektronika jest szkodliwa dla dziecka, jednak ta opinia nadal jest spotykana. Warto jednak znaleźć tu złoty środek i wykorzystać nowinki elektroniczne do edukowania dzieci. Oczywiście, zbyt duża ilość czasu spędzona przed komputerem czy telewizorem nie jest dobra. Warto jednak wprowadzić dziecko w świat technologii.

Komputer

Aktualnie laptopy mają tak wiele możliwości, że ciężko wyobrazić sobie bez nich codzienne życie. Zwłaszcza w dobie pandemii, kiedy większość dorosłych przeszła na pracę zdalną, a dzieci rozpoczęły zdalną naukę, dobry komputer jest koniecznością. Wybierając laptop dla najmłodszych warto kierować się jego parametrami. Dobrze, żeby był on w stanie sobie poradzić z dużą ilością zadań, które dziecko będzie na nim wykonywało, ale także dawało mu możliwość zabawy, na przykład poprzez gry edukacyjne. Jeśli zastanawiasz się, gdzie znajdziesz dobre laptopy sklep internetowy jest dobrym miejscem, żeby znaleźć odpowiedni sprzęt.

Gry edukacyjne

Dzieci bardzo lubią wszelkiego rodzaju gry, zarówno planszowe, jak i komputerowe. Warto wiedzieć, w co nasze pociechy grają na komputerze. Dobrze więc zakupić odpowiednie gry, które będą dla nich nie tylko rozrywką, ale też możliwością nauki. Dla najmłodszych dzieci mogą to być na przykład gry wspomagające naukę liter i cyfr. Z kolei dla starszych – wszelkiego rodzaju gry logiczne.

Telefon

W tym urządzeniu mieści się obecnie niemal wszystko, czego oczekujemy od urządzeń elektronicznych. Na telefonie możemy włączyć dziecku grę edukacyjną czy interesującą bajkę. Warto zainwestować w komórkę, zwłaszcza dla starszego dziecka. Często to urządzenie okazuje się niezbędne nawet w szkole.

Tablet dla dzieci

Producenci elektroniki oferują specjalne modele tabletów przeznaczonych dla dzieci. Dają one dostęp do gier i programów edukacyjnych, poza tym ich obsługa jest wyjątkowo prosta. Takie tablety można znaleźć na stronie diliho.pl. Są one stworzone z myślą o dzieciach, więc są bardzo wytrzymałe. Poza tym, posiadają specjalną funkcję, która redukuje szkodliwe światło niebieskie.

Czytniki

Dzieci często nie chcą sięgać po książki. Dobrym rozwiązaniem, żeby zachęcić je do czytania, mogą być czytniki ebook. Są one tak skonstruowane, że nie szkodzą wzrokowi. Poprzez taki elektroniczny gadżet można łatwiej namówić dziecko do czytania.

Zabawki zdalnie sterowane

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów zabawek, od klasycznych samochodów, przez samoloty, aż po drony. Już najmłodsze dziecko może zaznajomić się więc z technologią, jednocześnie bawiąc się. Poza tym, kontrola poprzez specjalny joystick albo pilot pozwala dziecku nauczyć się, że aby coś zadziałało, konieczne jest naciśnięcie odpowiedniego przycisku. Rozwija się także zmysł przestrzenny dziecka oraz jego umiejętność przewidywania i planowania.

Dla dzieci i rodziców

Najlepszym rozwiązaniem jest takie, które pozwala dziecku spędzać czas wspólnie z rodzicem. Idealna do tego będzie drukarka 3d. Pozwoli ona stworzyć dowolne modele, zabawki albo części do składania. Dzięki specjalnej technologii mamy możliwość wydrukowania niemal wszystkich kształtów w 3D. Dziecko może nauczyć się, że dzięki elektronice możliwe jest stworzenie dowolnej rzeczy, a potem może wykorzystać ją do zabawy.

Zdj. główne: Robo Wunderkind/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*