Forza Horizon 5 – Playground Games ujawniło szczegóły

Forza Horizon 5 – Playground Games ujawniło szczegóły
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Hola! Długo wyczekiwana kontynuacja jednej z najlepszych serii gier wyścigowych, już wkrótce trafi na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i Xbox Series X/S. Dokąd tym razem zawitał festiwal Horizon i jakie nowości przygotowali dla nas twórcy gry?

To niezły Meksyk

Dla tych, którzy po raz pierwszy spotykają się z nazwą Forza Horizon, na początek szybkie wyjaśnienie. To seria gier wyścigowych przygotowywanych przez studio Playground Games, które aktualnie należy do Microsoftu. To spin-off znanej i lubianej serii Forza Motorsport, studia Turn 10. Za każdym razem akcja rozgrywa się w innym kraju, w którym odbywa się muzyczno-samochodowy festiwal Horizon. Po USA, Francji, Australii oraz Wielkiej Brytanii, tym razem będziemy mogli wybrać się w podróż do Meksyku. 

W tej części gry, twórcy szykują dla nas naprawdę sporo nowości. Dla przykładu, w grze pojawią się kabriolety, a gracze otrzymają opcję otwierania i zamykania ich dachów. W Forzie Horizon 5 nie zabraknie również wyścigów drag, a przemierzając Meksyk, trafimy na wiele różnych zwierząt, takich jak flamingi, dzikie psy, osły, kozy i owce.

Niebo piękne jak nigdy dotąd, a pogoda nieprzewidywalna

Forza Horizon zawsze kojarzyła się z przepiękną grafiką i mnóstwem samochodów, które możemy w dowolny sposób modyfikować. Nie inaczej będzie tym razem. W grze znajdziemy ponad 100 nowych felg, 100 nowych części do ulepszeń wizualnych, 1000 nowych części do ulepszeń wydajności, a nawet możliwość malowania zacisków hamulcowych. Studio Playground Games zupełnie przemodelowało również system pogody w grze. Kierowcy w najnowszej części Forzy Horizon będą dosłownie wjeżdżać w różne efekty pogodowe, ponieważ, np. wielki deszcz może się pojawić tylko w jednym miejscu na mapie. 

Mapa podzielona zostanie na biomy takie jak wybrzeże, góry czy dżungla, a każde z nich będzie posiadać własną wersję pory roku. Mapa ma być tak duża, że nigdzie nie natrafimy na tę samą pogodę. Imponujące jest również to, jak będzie wyglądać niebo. Ma być jak najbardziej naturalne i odzwierciedlać to, co możemy zobaczyć w rzeczywistości. Twórcy wykorzystali zestaw 3 kamer, które to 30 sekund przechwytują zdjęcia sklepienia i łączą w obraz o rozdzielczości 12K. Dało to łącznie 75 terabajtów danych, a proces ich przetwarzania trwał ponad 400 godzin. Jaki daje to efekt, możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Dla ucha też się coś znajdzie

Forza Horizon to przede wszystkim samochody, a w tej części będą brzmieć jak nigdy wcześniej. Twórcy gry zapowiedzieli, że będziemy mogli dowolnie modyfikować dźwięk silników. Nie zabraknie również wyśmienitej muzyki, z której ta seria jest znana. Podczas przemierzania dróg Meksyku, będziemy mogli posłuchać kilku przygotowanych dla nas stacji radiowych. 

Forza Horizon 5 swoją premierę będzie miała 9 listopada. Będziemy mogli w nią zagrać na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X/S. Warto dodać, że posiadacze abonamentu Xbox Game Pass, zarówno na PC, jak i konsolach, zagrają w nią już w dniu premiery, i to całkowicie za darmo! 

Zdjęcie główne: RODNAE Productions/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*