Artykuł sponsorowany
Wiedźmin to pogromca potworów, którego kojarzy wiele osób, czy to z książek, gier, czy z seriali. Szczyt swojej popularności osiągnął dzięki produkcji Wiedźmin 3: Dziki Gon. Dlaczego ta gra osiągnęła taki sukces i kto powinien się nią zainteresować? Zapraszamy do lektury!
Wiedźmin 3: Dziki Gon to najpopularniejsza gra z całej serii. Chwali się ją za tyle aspektów, że czasami ciężko nawet wyliczyć zalety tej produkcji. Gracze doceniają rozbudowane dialogi, możliwość romansowania i angażowania się w relację uczuciową, ciekawą konstrukcję świata, duże mapy, brak wytyczonych ścieżek, którymi trzeba się poruszać, dopracowanie zadań oraz angażującą fabułę.
W grach ze świata Wiedźmina zadania fabularne nie są nudnymi motywatorami do prowadzenia konkretnych działań. Misje opowiadają angażujące historie, pokazują wiele wątków, spojrzeń i budzą chęć odkrycia coraz więcej tajemnic, aby ostatecznie dotrzeć do rozwiązania. Warto zagrać w tę produkcję, aby poczuć niesamowity klimat historii i razem z głównym bohaterem przeżyć wiele ciekawych przygód.
Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra, który została zaprezentowana jeszcze w 2015 roku. Mimo kilku lat „na karku” nadal jest jedną z lepiej ocenianych produkcji, w którą ciągle zagrywają się miłośnicy gatunku. To wynik nie tylko angażującej fabuły, lecz także piękna świata. Ten jest wykonany tak, że można się wczuć i stać się jego częścią. Piękne widoki, dopracowane szczegóły, szereg dróg do przemierzenia, różnorodne środowiska i tereny do zwiedzania – taki właśnie jest Wiedźmin 3: Dziki Gon. W tej grze można po prostu chodzić i podziwiać krajobrazy. Warto jednak pamiętać, że w rozbudowanym świecie kręcą się potwory, dlatego zawsze trzeba być czujnym!
Słowiański klimat Wiedźmina połączony z pięknym światem i rozbudowanymi zadaniami to coś, co wciąga graczy na tysiące godzin przed komputerem czy konsolą. Nawet jeśli nie zna się fabuły tego uniwersum, warto spróbować swoich sił w tej produkcji i poczuć klimat, który zapewnia Wiedźmin. Wystarczy zagrać kilka godzin, aby zrozumieć, dlatego ta gra jest tak popularna.
Mimo grania tytułowym Wiedźminem można być tak naprawdę tym, kim się tylko zechce. Chodzi tutaj głównie o stosunek Geralta do otoczenia. Jeśli chcesz grać jako dobry Wiedźmin, możesz pomagać ludziom, nie pobierać od nich pieniędzy oraz nie kraść. Jednak jeśli tylko masz na to ochotę, nic nie stoi na drodze stawania się złośliwym i złym.
To, co podkreśla każda recenzja, to „mięsistość” walki. W tej grze naprawdę czuć, że stawia się czoło różnego rodzaju potworom. Zawsze warto mieć pod ręką miecz i mikstury. Gdy pojawi się jakiś stwór, można go zaatakować. Należy jednak pamiętać, że żeby dobrze walczyć, trzeba parować ciosy, robić uniki i wykorzystywać słabe punkty przeciwnika. Gdy poczuje się ten klimat, każda wygrana potyczka daje satysfakcję i zapewnia dodatkowy zastrzyk dopaminy, co zachęca do kontynuowania przygody w wiedźmińskim świecie.
Fot.: Roland Nikrandt/pixabay.com