Life is Strange powraca. Sprawdź, kiedy będzie premiera nowej części

Life is Strange powraca. Sprawdź, kiedy będzie premiera nowej części
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Life is Strange to gra utrzymana w charakterze fikcji interaktywnej. Seria doczekała się już pięciu części – pierwsza ujrzała światło dzienne w 2015. Nadszedł czas na kolejny odcinek wyjątkowej opowieści.

Life is Strange – premiera nowej części

Gra została wyprodukowana przez francuskie studio Dontnod Entertainment, które ma na swoim koncie także gry takie jak Remember Me, Vampyr czy The Awesome Adventures of Captain Spirit. Choć pierwotnie producent zmagał się ze sporymi problemami finansowymi związanymi ze słabymi wynikami sprzedażowymi, sukces Life is Strange sprawił, że studio jest obecnie wymieniane wśród najlepszych firm zajmujących się grami indie.

Za dystrybucję odpowiada natomiast japońskie przedsiębiorstwo Square Enix, mające w swoim katalogu wiele bardzo docenianych produkcji, między innymi Final Fantasy czy Chrono Trigger. Główną postacią Life is Strange jest Maxine Caulfield – 18-letnia pasjonatka fotografii obdarzona mocą cofania czasu.

Nowa część kultowej gry przygodowej ma ukazać się w drugiej połowie 2021 roku. Do pięciu odcinków, które ukazały się dotychczas, dołączą dwa tytuły:

  • True Colors – produkcja opowiadająca o całkowicie nowym uniwersum nastolatków z nadprzyrodzonymi mocami,
  • Before the Storm Remastered – reedycja złożonego z trzech odcinków prequelu do serii Life is Strange.

W nowej historii – True Colors – gracz będzie mógł się wcielić w postać Alex Chen, która posiada moc odczuwania, manipulowania oraz wchłaniania emocji innych ludzi. Główna bohaterka staje przed ogromnym wyzwaniem: rozwiązaniem zagadki śmierci jej brata. Taki zarys fabuły zapowiada pasjonującą rozgrywkę, która będzie nawiązywać do najlepszych momentów z poprzednich części Life is Strange. Dużą nowością jest także forma, w jakiej zostanie wydana gra. W przeciwieństwie do poprzednich wersji, nowe części nie będą udostępnione do sprzedaży w odcinkach, a w całości.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Robert Hoffmann (@raketenkalle)

Life is Strange. Co stoi za olbrzymią popularnością tej gry?

Mimo że wcześniejsze gry produkowane przez wydawnictwo Dontnod nie spotkały się ze zbyt ciepłym przyjęciem, to seria Life is Strange jest aktualnie oceniana jako jedna z najlepszych gier przygodowych w historii. Gracze z całego świata poświęcili godziny na rozgrywkę i zagłębianie się we wciągającą historię postaci z gry.

Fabuła Life is Strange opiera się na historii poznania się Maxine Caulfield oraz jej przyjaciółki z dzieciństwa, Chloe Price. Po czasie, w którym nie miały ze sobą bliskiego kontaktu, Maxine natrafia na martwą Chloe w toalecie. To właśnie wtedy po raz pierwszy wykorzystuje moc cofania czasu i ratuje swoją przyjaciółkę przed niebezpieczeństwem, ponownie budując z nią silną relację.

Kolejnym znaczącym wydarzeniem jest wizja, która nawiedza Maxine podczas snu. To ogromne, niebezpieczne tornado niszczące miasto głównej bohaterki. Wkrótce Chloe dowiaduje się, że nie jest to zwykły sen, ale przepowiednia, która ma się ziścić w nieodległej przyszłości.

W trakcie rozgrywki Maxine staje przed wieloma wyborami, od których zależą między innymi losy jednej z koleżanek, werdykt dla zabójcy grasującego w mieście, a także zakończenie zagrożenia związanego z tornadem. 

Przeplatające się historie i ogromne znaczenie podejmowanych wyborów sprawiają, że Life is Strange nie jest zwykłą grą przygodową. To angażująca historia, która pozwala identyfikować się z bohaterami i odczuwać silne emocje podczas przeżywania kolejnych zdarzeń razem z postaciami z gry. To właśnie dlatego Life is Strange jest określana jako jedna z gier, które na stałe wpisują się w klasykę gatunku.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Max Chloe Caulfield (@maxchloecaulfield)

Life is Strange wraca! Warto zapoznać się ze wszystkimi częściami sagi

Gra charakteryzuje się także specyficznym stylem wydawania, który bardziej przypomina film, serial lub książkę. Napięcie i zainteresowanie graczy było podsycane wydawaniem kolejnych części gry. Poszczególne odcinki ukazywały się w okresie od 30 stycznia do 20 października 2015 roku. Nazwy pięciu epizodów to kolejno: Chrysalis, Out of Time, Chaos Theory, Dark Room i Polarized. Każdy z nich to pewien etap rozwoju postaci. Gracze dorastają do konkretnych wyborów, a kolejne decyzje mają coraz bardziej znaczące skutki dla przyszłych losów postaci.
Sama rozgrywka jest prowadzona z perspektywy trzeciej osoby. Gracz może korzystać z supermocy Maxine, czyli cofania czasu – pozwala to na wracanie do poszczególnych dialogów i podejmowania innych decyzji. Nawigacja w grze jest naturalna, a interfejs graficzny jest bardzo dopracowany. Produkcja jest również bogata w tak zwane easter eggi, czyli różne interesujące niespodzianki, niekoniecznie związane z samą fabułą – to dodatkowo zachęca do dokładnej eksploracji wirtualnego świata.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*