Najlepsze gry PS4 na imprezę

Najlepsze gry PS4 na imprezę
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz najlepszych kanapowych gier, które sprawią masę frajdy Tobie i Twoim znajomym? Od zręcznościówek, przez gry sportowe, po rywalizację i kooperację – każdy znajdzie coś dla siebie i swojej ekipy.

Niezależnie od tego czy jesteś hardcorowym graczem, czy grasz tylko ze znajomymi, w PS Store znajdziesz wiele gier, które trafią w gusta nawet najwybredniejszych użytkowników konsoli. Od dziwacznych bijatyk, po quizy, w które gra się przy użyciu smartfona, PS4 oferuje ogromną różnorodność gier, które urozmaicą każdą imprezę. Poniżej znajdziesz listę gier PS4, które sprawią, że Twoja domówka będzie niezapomniana. 

Sportsfriends

Tytuł ten to tak naprawdę cztery gry w jednej, chociaż każda z nich z pewnością sprawi Wam masę śmiechu. Wszystkie one opierają się na rywalizacji i wyeliminowaniu przeciwników. BaraBariBall to miks Super Smash Bros i piłki wodnej, a Hokra rodzaj abstrakcyjnej wersji piłki nożnej. Dwie kolejne miniprodukcje są wyjątkowo oryginalne – Super Pole Riders to gra, w której dwóch lub czterech atletów posługujących się tyczkami ma za zadanie przepchnąć wiszącą pod sufitem piłkę do bramki przeciwnika. Można zrobić to za pomocą narzędzia trzymanego w rękach, lub załatwić temat własnym ciałem… po wybiciu się w powietrze. Zabawna fizyka i niezręczność postaci w posługiwaniu się tyczką kreuje wiele śmiesznych sytuacji, a warstwa rywalizacyjna dostarcza dodatkowego dreszczyku emocji. Ostatni z tytułów – Joust – polega na wywołaniu utraty równowagi u Twoich znajomych, tak żeby trzymany przez nich kontroler się poruszył. Tylko tyle wystarczy, żeby wyeliminować ich z rywalizacji. Jest tylko jeden problem – w tym samym momencie, musisz uważać na swojego pada, Twoi przeciwnicy przecież nie śpią. Gra jest absolutnym szaleństwem, szczególnie kiedy grasz z ulubioną ekipą ludzi, ale dostarcza masę świetnej zabawy. 

Rocket League

Gra opiera się na bardzo prostej koncepcji – to piłka nożna, tylko… samochodowa. I choć brzmi to dziwnie, Rocket League wciąga jak ruchome piaski. Dzięki turbo resorakom ścigającym ogromną piłkę gra jest dynamiczna i wymaga zręczności. Możecie rozgrywać mecze 2v2 starając się strzelić sobie jak najwięcej goli, ale to rozpaczliwa walka o wybicie piłki z dala od własnego pola sprawia najwięcej frajdy. Samochody mogą wykonywać triki i przewroty, a nawet używać dopalacza, żeby wykonywać podniebne strzały. Niezależnie od tego czy chcesz pokonać każdego, kto stanie na Twojej drodze, czy po prostu dobrze się bawić, wykonując salta i goniąc piłkę, czeka Cię dużo śmiechu. 

Overcooked 2

Ten tytuł może zmienić Ciebie i Twoich znajomych w niepowstrzymaną drużynę lub uwypuklić chaos, jaki rządzi Waszymi decyzjami. Tak czy inaczej, będzie wesoło. W grze wcielacie się w kreskówkowych szefów kuchni, którzy muszą współpracować, żeby przygotować posiłki dla niecierpliwych klientów. Żeby nie było zbyt łatwo, na drodze staną Wam ruchome szafki kuchenne, płonące urządzenia i inne przeszkody utrudniające dojście od zlewu do patelni. Zanim się zorientujecie, będziecie przekrzykiwać się i wydawać sobie nawzajem polecenia kto teraz sieka warzywa, kto smaży, a kto musi pozmywać naczynia, bo klienci nie lubią czekać, a zegar wciąż tyka. Gra uczy kooperacji, ale nie denerwujcie się zbytnio na siebie – każdy gdzieś kiedyś zaczynał.

Hidden Agenda 

Tytuł ten to nie tyle gra, ile raczej interaktywny film. Idealny na spokojniejsze spotkania ze znajomymi, polega na podejmowaniu wspólnych decyzji co do rozwoju wydarzeń na ekranie telewizora. Każdy z graczy musi posiadać swojego smartfona i dedykowaną aplikację. Podczas trwania interaktywnego seansu, gracze będą musieli wybrać drogę, opcję dialogową czy wykonywaną przez bohatera akcję. Każda z nich ma swoje konsekwencje i każda prowadzi do innego finału, chociaż ostatecznym celem gry jest rozwiązanie tajemnicy i odkrycie tożsamości seryjnego mordercy. Decyzja podejmowana jest zazwyczaj większością głosów, ale są od tego wyjątki. Czasami wynik musi być jednogłośny, a czasami ktoś z graczy może wykorzystać tytułową akcję specjalną zmieniającą decyzję grupy. Nigdy nie będziesz pewny, komu możesz ufać i jak potoczą się wypadki przy kolejnym przejściu gry. 

TowerFall: Ascension

Ta gra ma jeden z najlepszych lokalnych multiplayerów na PS4, jest szybka i na pewno urozmaici Twój wieczór ze znajomymi. Ty i trójka innych śmiałków ruszacie do pixelartowych lochów i jaskiń gdzie zmierzycie się ze sobą w serii zaciętych potyczek na śmierć i życie. Sam system walki opiera się na strzelaniu z łuku i ograniczonej liczbie strzał, a przez to potrzebie zbierania doładowań i podbieraniu oponentom amunicji. Ten battle royale ma bardzo dużo opcji modyfikujących rozgrywkę, które można zapisać na poczet przyszłych meczów. Nie ma rzeczy lepszych na imprezie niż stara, dobra bitwa między uczestnikami – w wersji elektronicznej oczywiście.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*