Ubezpiecz swój samochód ciężarowy w najkorzystniejszy sposób

Ubezpiecz swój samochód ciężarowy w najkorzystniejszy sposób
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Według prawa, ubezpieczeniem OC należy objąć każdy rodzaj pojazdu mechanicznego, nawet taki, jak samochód ciężarowy. Poznaj wartościowe informacje na temat ubezpieczeń dla ciężarówek.

Samochody ciężarowe w definicji ubezpieczalni

Powszechnie mówi się, że samochody ciężarowe to pojazdy, których używa się do transportu cięższych ładunków. W towarzystwach ubezpieczeniowych definicja ta jest nieco bardziej specyficzna. Firmy tego rodzaju dzielą samochody ciężarowe na dwie grupy – jedna z nich obejmuje samochody ciężarowe o masie do 3,5 tony, natomiast druga tyczy się tych powyżej 3,5 ton. 

Ubezpieczenie OC samochodu ciężarowego jest ubezpieczeniem obowiązkowym. W przypadku, gdy Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wykryje, że dany pojazd nie posiada ważnego ubezpieczenia OC, jego właściciel może spodziewać się sporych grzywien. O ubezpieczeniu OC warto zatem pamiętać.

Koszt ubezpieczenia samochodu ciężarowego

Ostateczna cena ubezpieczenia będzie zależna od parametrów danego auta, takich jak: jego przebieg, pojemność silnika, marka i model, czy wiek pojazdu, a także informacji o kierowcy i jego historii ubezpieczeniowej. 

W przypadku samochodów ciężarowych do 3,5 tony, ubezpieczenie OC nie powinno kosztować krocie. W przypadku tych cięższych, o masie powyżej 3,5 tony znalezienie stosunkowo taniego ubezpieczenia będzie jednak znacznie trudniejsze. Niektóre firmy ubezpieczeniowe żądają za tego rodzaju polisy ubezpieczeniowe nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Warto mieć na uwadze to, że samochody ciężarowe są zwykle warte niemałe pieniądze. Przez to interesować się nimi mogą złodzieje. Aby zapewnić sobie spokój ducha i zadbać o swoje zabezpieczenie finansowe, polisę ubezpieczeniową warto rozszerzyć o dodatkowe opcje, takie jak: AC, NNW czy assistance.

Jak wybrać assistance dla samochodu ciężarowego?

Wybierając ubezpieczenie dla samochodu ciężarowego takie, jak assistance warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Są to między innymi: zakres holowania czy udzielenia pomocy drogowej – zainteresowanym ubezpieczeniami poleca się zorientować, w jakich sytuacjach pomoc tego rodzaju przysługuje na podstawie warunków danego ubezpieczenia. W przypadku polis ubezpieczeniowych samochodów ciężarowych ciekawą usługą może być możliwość przeładunku przewożonego towaru na drugi pojazd i dowiezienia go we wskazane miejsce.

Ubezpiecz samochód ciężarowy bez wychodzenia z domu

Być może wizyty w placówkach ubezpieczalni kojarzą Ci się z czymś męczącym. Obecnie polisę ubezpieczeniową wykupisz także bez wychodzenia z domu! Ciekawą metodą na wykupienie korzystnej polisy ubezpieczeniowej jest skorzystanie z sieci, a dokładniej znajdujących się w niej przydatnych narzędzi. Jednym z nich może być kalkulator ubezpieczenia, który to pomoże Ci znaleźć najkorzystniejszą cenowo ofertę dla Twojego pojazdu. Niezwykle pomocna może okazać się również strona internetowa rankomat.pl, gdzie znaleźć można liczne porady w sprawie ubezpieczeń, a także oferty polecanych firm ubezpieczeniowych.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*