Serial na podstawie The Last of Us. Kiedy będzie premiera?

Serial na podstawie The Last of Us. Kiedy będzie premiera?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kultowa gra The Last Of Us doczeka się adaptacji serialowej. HBO i Sony będzie współpracować ze studiem odpowiedzialnym za stworzenie pierwowzoru. 

The Last Of Us zawdzięcza swój sukces fabule

Największym atutem The Last Of Us jest niezaprzeczalnie fabuła. To właśnie ten element wpłynął na to, że gra stała się klasykiem, a gracze często wracają do tego tytułu, czy to w rozmowach, czy po prostu znowu siadając przed konsolą, aby jeszcze raz przeżyć tę historię. 

Perypetie głównych bohaterów gry rozpoczynają się w 2013 roku podczas wybuchu tajemniczej epidemii w Stanach Zjednoczonych. Mutacja wirusa-grzyba zamienia dotkniętych nią ludzi w agresywne bestie. Działanie tej nieznanej choroby objawia się tym, że zarażone osoby powoli tracą pamięć i budzi to w nich ogromny gniew. Obszar działania grzyba rozrasta się i powoli zaraża on coraz większą część społeczeństwa i prowadzi do tego, że świat przeobraża się w ziszczenie wizji dotyczących postapokalipsy. 

The Last Of Us – znakomita rozgrywka

Użytkownik po uruchomieniu tytułu The Last Of Us wciela się w postać Joela, który jest przemytnikiem broni, a towarzyszy mu młoda Ellie, którą steruje sztuczna inteligencja. W przypadku gry The Last Of Us zastosowano widok z trzeciej osoby zza pleców głównego bohatera. Sama rozgrywka zmusza posiadacza tytułu do rozwiązywania zagadek logicznych czy bezpośredniej walki. W trakcie przemierzania wirtualnego świata postapokaliptycznej Ameryki, gracz zbiera także różne notatki, mapy oraz komiksy. Można wybrać przejście gry na różnych poziomach trudności. Po ukończeniu odblokowuje się tryb New Game Plus, dzięki któremu można ponownie rozpocząć przygodę, tym razem z zachowaniem wszystkich ulepszeń broni.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Last Of Us Part II (@the.last.of.us.2)

Serial The Last Of Us od HBO

Studio Naughty Dog oraz HBO i Sony mają zamiar stworzyć serialową adaptację gry. Najnowsze wiadomości o ekranowej wersji tego tytułu dotyczą tego, że po wstępnych ustaleniach prace nad produkcją zostały rozpoczęte. Premiera ma się odbyć na platformie streamingowej HBO GO, a także kanale telewizyjnym.

W przypadku fabuły samej gry The Last Of Us została ona opracowana przez Neila Druckmanna, który wdrożył swoje pomysły z czasów studiów, które opierały się na estetyce znanej m.in. z komiksu Sin City autorstwa Franka Millera. W przypadku serialowej produkcji Neil Druckmann połączy siły z Craigiem Mazine, któremu zawdzięcza się fabułę serialu Czarnobyl. Ten duet będzie uzupełniać Carolyn Strauss pracująca wcześniej właśnie przy Czarnobylu i Grze o Tron, a także Johan Renck, również związany z produkcją o ukraińskiej elektrowni jądrowej.

Kiedy będzie można obejrzeć serial The Last Of Us?

Serial The Last Of Us będzie można obejrzeć najwcześniej w 2022 roku. Same zdjęcia mają się rozpocząć wraz z początkiem lipca 2021 i trwać przez rok. Wśród głównych aktorów wymienia się m.in. Pedro Pascala, który jest znany z ról w Mandalorianie i Grze o Tron. Warto pamiętać, że różne zawirowania związane z licencjami, a także określeniem najlepszego czasu na premierę mogą spowodować, że serial nie ukaże się koniecznie w lipcu, ale czas, w którym osoby zainteresowane będą mogły go obejrzeć, nie przekroczy 365 dni.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Last Of Us Part II (@the.last.of.us.2)

Kto zagra w serialu?

Kolejną ważną kwestią po dacie premiery jest to, kto zagra w jej obsadzie. Oprócz Pedro Pascala, który wcieli się w rolę Joela u jego boku zagra Bella Ramsey, która wcieli się w rolę Ellie. Aktorzy są znani z wyjątkowo udanej produkcji Gra o Tron, gdzie mieli okazję odegrać rolę bardzo charyzmatycznych postaci i zdobyć sympatię widzów. Pozostała część obsady ma być ujawniana w ciągu najbliższych miesięcy. 

Znakomita fabuła gry The Last Of Us i połączenie jej ze znakomitą obsadą zarówno reżyserów, scenarzystów, jak i aktorów powoduje, że osoby, które miały okazję zagrać w tę grę mogą spodziewać się naprawdę dobrych efektów. Oprócz tego sam serial po emisji na platformach HBO może zachęcić niektóre osoby do zagrania w samą grę. Serial ma się ukazać za rok, mniej więcej w okresie wakacyjnym, jednak na konkretną datę będzie jeszcze trzeba poczekać.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*