Cyberpunk 2077 patch 1.2 – co nowego w grze?

Cyberpunk 2077 patch 1.2 – co nowego w grze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Gra Cyberpunk 2077 posiada sporą ilość bugów i innych problemów z rozgrywką. Odpowiedzią na nie jest patch 1.2, który ma usunąć wiele błędów z gry. Jak CD Red rozwiązał te problemy?

Jak wygląda rozgrywka w grze Cyberpunk 2077?

Żeby lepiej nakreślić, co zmieniło się względem wersji sprzed patcha 1.2, można opisać podstawowy tryb rozgrywki. Dzięki temu osoby, które nie zdecydowały się na grę, będą wiedziały, co poprawił nowy pakiet ulepszeń od CDP Red. Sama gra Cyberpunk 2077 jest fabularną grą akcji, z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Na początku gracz może wcielić się w postać o imieniu V. Użytkownik personalizuje wygląd postaci oraz jej pochodzenie i ubiór. W trakcie rozgrywki gracz rozwija poszczególne umiejętności swojej postaci, na przykład poziom walki wręcz, posługiwania się ostrzami, bronią krótką, strzelbą, karabinem, czy hakowaniem lub likwidowaniem innych postaci w grze za pomocą skradania.

Gracz prowadzi swoją postać przez różne misje w mieście Night City, gdzie znajduje się kilka dzielnic. Jeżeli chodzi o rozgrywkę, to użytkownik może również prowadzić samochody, słuchać stacji radiowych, być świadkiem zmian pogody oraz pełnego cyklu dobowego czy naturalnych zachowań przechodniów i reakcji policji na wszystkie przypadki złamania prawa. Punkty doświadczenia zbiera się poprzez kończenie zadań. Same zadania, w przypadku, gdy nie zostaną pomyślnie zakończone i skutkują śmiercią, prowadzą do różnych zakończeń historii głównej postaci.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Donglu (@donglulittlefish)

Problemy w grze Cyberpunk 2077

Studio CD Projekt Red zapowiadała wydanie tej gry od kilku lat, a zainteresowanie graczy dodatkowo podsycał fakt, że wcześniejsze tytuły polskiej firmy, czyli trylogia Wiedźmin, były przełomowym wydarzeniem w dziejach gier komputerowych. Twórcy zapewniali, że nie inaczej będzie w przypadku tytułu Cyberpunk 2077. Jednak po wydaniu tej gry pojawiło się wiele kontrowersji. Pomimo niezaprzeczalnie ogromnego potencjału, jaki ma gra, podczas korzystania z rozgrywki pojawia się dużo błędów. Eksperci ocenili, że CD Projekt Red poddało się presji społeczności graczy, którzy bardzo czekali na tytuł i wymagali, aby ukazał się on jak najszybciej. Efektem jest wiele błędów, które pojawiają się w trakcie rozgrywki. Do najczęstszych należały problemy z ukończeniem elementów fabularnych, na przykład z tego powodu, że osoba, do której się dzwoniło, nie odbierała telefonu. Część użytkowników narzekała również na niepoprawnie ładujące się postacie niezależne, niskie FPS, a także dużą ilość nieprzewidzianych, nielogicznych sytuacji, jak na przykład wylatywanie w powietrze.

Oprócz bugów związanych z rozgrywką, w Cyberpunk 2077 pojawiały się także problemy z aspektami technicznymi. Optymalizacja gry na wielu urządzeniach nie przebiegała poprawnie, na przykład nie wykorzystywała wszystkich rdzeni w procesorach AMD, co skutkowało tym, że nawet w przypadku dobrych komponentów komputera nie można było poprawnie odtworzyć gry. 

Jakie problemy naprawia patch 1.2?

Pod koniec marca wytwórnia CD Projekt Red udostępniła patch 1.2. Jedną z największych zmian, jakie wprowadza nowa łatka jest włączenie ray tracingu na kartach graficznych AMD. Oprócz tego modyfikacje dotyczą rozgrywki, zadań, świata otwartego, designu gry, grafiki, dźwięku, a także interfejsu użytkownika. Całość dopełniają ulepszenia stabilności i wydajności gry, co stanowiło nie lada problem w podstawowej wersji tego tytułu. Oprócz tego, czy ten patch spowoduje powrót gry do łask użytkowników, największym pytaniem jest to, czy wróci do sprzedaży w PS Store, gdzie znajduje się od ponad 100 dni jako gra „niepubliczna”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Cyberpunk 2077 (@cyberpunkgame)

Gra Cyberpunk 2077 jest jednym z największych zawodów ostatnich lat. Pomimo dużej kampanii reklamowej, a także ogromnego potencjału, bugi oraz problemy z rozgrywką skutecznie utrudniły czerpanie przyjemności z tego tytułu. Przede wszystkim sprawiły wiele frustracji osobom, które wpłaciły pieniądze, a nie mogły prawidłowo odtworzyć tego tytułu, pomimo że ich sprzęt spełniał wymagania systemowe. Wielu użytkowników wierzy, że patch 1.2 odmieni tę sytuację i spowoduje, że Cyberpunk 2077 wróci do łask użytkowników. Mimo wielu problemów gra ciągle wydaje się ciekawą propozycją dla graczy, co powoduje, że zainteresowanie tym tytułem nie słabnie.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*