Groznawstwo – nowy kierunek studiów

Groznawstwo – nowy kierunek studiów
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miłośnicy gier w końcu znajdą kierunek studiów, który będzie odpowiadał ich pasji. Uniwersytet Adama Mickiewicza planuje od 1. października 2021 zainaugurować naukę na kierunku groznawstwo.

Groznawstwo – skąd pomysł na taki kierunek studiów?

Rozwój technologi, rosnące zainteresowanie światem gier oraz potrzeba dostosowania oferty studiów do potrzeb młodych osób to powody, które zaowocowały powstaniem nowego kierunku studiów na UAM w Poznaniu. Groznawstwo to idealny wybór dla osób, które interesują się rozwojem gier wideo, rozwojem VR oraz nowych technologii. Nowy kierunek studiów jest skierowany również dla osób, które interesują się kulturą medialną oraz coraz większą profesjonalizacją w świecie gier wideo. Jest to zupełnie nowa propozycja – przeznaczona dla osób, które nie wyobrażają sobie świata bez gier oraz które planują swoją przyszłość z nimi.

Jak będzie wyglądała nauka na kierunku?

Nauka na kierunku groznawstwo będzie odbywać się na Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM. Będzie składała się z zajęć dotyczących nie tylko gier wideo, ale również pojawią się treści dotyczące literatury oraz filmu. Model nauki zostanie skonstruowany w taki sposób, aby wykształcił absolwentów, którzy znajdą zatrudnienie w zawodach przyszłości, związanych grami. Kształcenie odbędzie się kompleksowo – absolwenci będą przygotowani do pracy jako krytycy i redaktorzy serwisów związanych z grami, organizatorzy eventów, testerzy oraz konstruktorzy gier.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*