Czy w Fifie 22 będą zespoły zaangażowane w Superligę?

Czy w Fifie 22 będą zespoły zaangażowane w Superligę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Superliga zrobiła niemałe zamieszanie nie tylko w prawdziwym świecie, ale też tym wirtualnym. Czy zespoły z Superligi pojawią się w FIFA 22?

W połowie kwietnia gruchnęła wiadomość, że kilka najbogatszych klubów z Włoch, Anglii i Hiszpanii mają zamiar stworzyć nowe rozgrywki nazywane Superligą. Był to nie lada problem dla UEFA, ale również dla EA Sports, które jest twórcą serii FIFA. Oczywiście wszystko tutaj chodziło o pieniądze, jednak zaistniało bardzo duże ryzyko, że wiele zespołów, które postanowiły odejść do Superligi, nie pojawią się w grze ze względu na umowy licencyjne.

Raczej na pewno pojawiłyby się zespoły takie jak Liverpool, Inter, Milan i Real Madryt, ponieważ mają one podpisane indywidualne umowy z EA. Problem byłby z resztą uczestników Superligi i ich graczy. Sytuacja była na tyle skomplikowana, że w skrajnej sytuacji zespoły, ich herby, gracze i stadiony musiałyby zmienić nazwę w grze, tak aby nie naruszać licencji. Mogłoby to też wpłynąć na datę premiery gry.

Dziś już wiemy, że plany na powstanie Superligi spaliły na panewce, więc nie trzeba się obawiać o brak ulubionych zespołów w FIFA 22.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*