S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl – kiedy zagramy i jak będzie wyglądała gra?

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl – kiedy zagramy i jak będzie wyglądała gra?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czas na powrót do Zony! Fani długo czekali na kolejną odsłonę tej serii gier, ale w końcu się doczekają. Strzelanka zadebiutuje już w przyszłym roku, a my sprawdzamy, czy warto na nią czekać.

S.T.A.L.K.E.R. 2, czyli powrót do Zony

Pierwsza odsłona gier z tej serii pojawiła się w 2007 roku i do tej pory nie było żadnej pełnoprawnej kontynuacji. Pomimo tego, że twórcy gry, studio GSC Game World, już w 2010 roku zapowiedzieli rozpoczęcie prac nad nową częścią. Niestety, dwa lata później ogłosili oni również, że projekt przerósł ich możliwości i musiał zostać anulowany. Fani byli zrozpaczeni, ale tylko do maja 2018 roku, kiedy to twórcy niespodziewanie ogłosili, że powrócili do prac nad S.T.A.L.K.E.R. 2. 

Gra ponownie przenosi nas do Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, czyli Zony, a historia będzie luźno nawiązywać do katastrofy jądrowej. Zona w grze jest miejscem niebezpiecznym i bardzo niestabilnym. Promieniowanie, które przekracza wszelkie możliwe normy, doprowadziło do powstania mutantów oraz anomalii, które napotkamy na naszej drodze. Ta sama strefa kryje również wiele tajemnic i skarbów, które przyciągają do niej najemników i wiele organizacji, które nie będą do nas nastawione przyjaźnie.

S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie pierwszoosobową strzelanką z elementami RPG oraz survivalu. Jak podkreślają twórcy, S.T.A.L.K.E.R. 2 jest samodzielną produkcją i nie jest konieczna znajomość historii z pierwszej części, by w pełni bawić się podczas gry.

Największy otwarty świat w historii

Studio GSC Game World Zapowiedziało, że po raz pierwszy w historii serii gra będzie miała duży, otwarty świat. S.T.A.L.K.E.R. 2 mam być również pozbawiony ekranów ładowania, a mapa, która zostanie oddana w ręce graczy, ma być jedną z największych w historii gier wideo. Specjalny system A-Life 2.0 będzie odpowiadał za zachowania NPC-ów względem siebie. Podczas rozgrywki napotkamy walczących ze sobą najemników czy też mutanty, które zachowują się w sposób naturalny. Świat gry również będzie na bieżąco reagował na nasze decyzje oraz zachowania. 

Gdzie zagramy i kiedy premiera

Seria S.T.A.L.K.E.R. od zawsze kojarzyła się z komputerami, jednak tym razem i gracze konsolowi będą mogli wybrać się do Zony. Gra ukaże się na PC oraz Xbox Series X/S 28 kwietnia 2022. Od dnia premiery ma prezentować wysoki poziom graficzny na konsolach Microsoftu. Potwierdzono już między innymi wsparcie dla rozdzielczości 4K, technologii ray tracing oraz rozgrywki w 120 klatkach na sekundę. A co z komputerami? Twórcy ujawnili już wymagania sprzętowe i choć nie są one porażające, to trzeba przygotować sporo wolnego miejsca na naszym dysku, by gra się na nim zmieściła.

Minimalne wymagania sprzętowe na PC:

  • system operacyjny: Windows 10;
  • procesor: AMD Ryzen 5 1600X / Intel Core i5-7600K;
  • pamięć RAM: 8 GB;
  • karta graficzna: AMD Radeon RX 580 8GB / NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB;
  • miejsce na dysku: 150 GB dostępnej przestrzeni.

Zalecane wymagania sprzętowe na PC:

  • system operacyjny: Windows 10;
  • procesor: AMD Ryzen 7 3700X / Intel Core i7-9700K;
  • pamięć RAM: 16 GB;
  • karta graficzna: AMD Radeon RX 5700 XT 8GB / NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER 8GB / NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 11GB;
  • miejsce na dysku: 150 GB dostępnej przestrzeni.

Zdjęcie główne: RODNAE Productions/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*