Wygodne stanowisko gamingowe – tych rzeczy nie może zabraknąć

Wygodne stanowisko gamingowe – tych rzeczy nie może zabraknąć
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rano budzisz się z bólem kręgosłupa, po kilku godzinach grania nadgarstek nieznośnie cię kłuje, a twoje biurko nie jest w stanie pomieścić dwóch monitorów? To znak, że przyszedł czas na upgrade kącika gracza.

Zobacz, o czym nie możesz zapomnieć.

Biurko gamingowe

Zamień swoją zwykłą, starą stację pracy na biurko dla gracza. Ich przewagą nad biurkami biurowymi jest to, że zaprojektowane zostały z myślą o pomieszczeniu wszystkich najważniejszych akcesoriów gamingowych. Bez problemu ustawisz na każdym z nich co najmniej dwa monitory, a większość modeli jest również wyposażona w inne udogodnienia, takie jak cup holder czy stojak na pady. Wzmocniona konstrukcja blatu pozwoli ci nie martwić się o ewentualne zniszczenia, który mogłyby uszkodzić twój cenny sprzęt.

Uwierz mi, stabilne biurko to podstawa – wiem, o czym mówię. W przeszłości udało mi się kompletnie zdemolować biurko mojego faceta, bo podczas gry w Cupheada uderzyłam o nie nogą. Mieliśmy ogromne szczęście, że udało nam się złapać biurko podczas upadku i nasze monitory warte kilka tysięcy nie przywaliły o ziemię. Drugi raz bym tak nie ryzykowała i zamiast zwykłego biurka wybrałabym takie, o którego stabilność nie muszę się martwić.

Dobre oświetlenie

Kto nie marzy o udekorowaniu swojego kącika gracza wielokolowymi, neonowymi światłami? Wyposaż się w już gotowe lampy, które w prosty sposób zamocujesz przy swoim stanowisku, lub zakup po prostu taśmę LED. Możesz ją przykleić bezpośrednio pod swoje biurko, poprowadzić ją po ścianie wokół komputera czy ozdobić nią sufit swojego pokoju.

Miej na uwadze, że sama taśma LED nie powinna być wykorzystywana jako dekoracja, jeżeli ma być przyklejona w widocznym miejscu. Jeśli chcesz nią oświetlić cały pokój, na przykład poprzez podwieszenie jej pod sufitem, zakup osłony do świetlówek w postaci tub. Wystarczy, że przez takie osłony przeprowadzisz tasiemkę i przyczepisz je do ściany, aby twoja instalacja była gotowa – i to bez “nagiego” wyglądu taśmy LED!

Ergonomiczny fotel

Po długich sesjach grania czujesz, jak twoje kości łamią się na pół? Znam to uczucie. Zadbaj o swoje ciało i wybierz krzesło, które zapewni komfort i wsparcie dla twojego kręgosłupa.

Fotel dla gracza powinien być dopasowany do twojego wzrostu tak, abyś siedząc, dotykał stopami ziemi. Upewnij się, że nie jest za duży w proporcji do twojego biurka – nie ma gorszego uczucia niż kupienie nowego gamingowego fotelu tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że nie jesteś w stanie dosunąć go do biurka w pełni, bo podłokietniki są za wysokie.

Zwróć uwagę na pozycję zagłówka. Jego zadaniem jest dostarczanie wsparcia twoim plecom, ramionom i karkowi, abyś po długich godzinach grania nie odczuwał dokuczliwego bólu. Niestety, źle położony zagłówek potrafi narobić więcej szkody niż pożytku. Dlatego musisz zadbać o to, by dobrze układał się do twojego ciała. Dobry model fotelu gaminowego będzie posiadał możliwość zmieniania wysokości i pozycji zagłówka tak, żebyś mógł dopasować go do swoich potrzeb.

Przyjrzyj się podłokietnikom. Jaki mają kształt i odległość w stosunku do siebie? Czy można je regulować? Wybranie modelu z odpowiednio ułożonymi podłokietnikami zapewni, że nie będziesz zmuszony do trzymania rąk w niekomfortowej pozycji. Wielu profesjonalnych graczy zmaga się z problemami z nadgarstkami, więc zadbaj o to, by twoje ręce nie były narażone na dodatkowy wysiłek podczas grania.

Pamiętaj – chociaż estetyka stanowiska gamingowego jest ważna, to twoje zdrowie powinno być na pierwszym miejscu. Dlatego zawsze przy wyborze mebli czy akcesoriów do grania decyduj się na ergonomiczne opcje, które zostały stworzone z myślą o graczach.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*