Jak kupować elektronikę?

Jak kupować elektronikę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach elektronika jest nieodłączną częścią naszego życia. Zarówno małe, jak i duże sprzęty elektroniczne każdego dnia ułatwiają nam funkcjonowanie i wykonywanie zadań. Jednak jak kupować elektronikę? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, aby mądrze kupować sprzęty elektroniczne.

Badania GUS z 2017 roku pokazują, że sprzęty elektroniczne plasują się aż na 3 miejscu wśród najczęściej wybieranych kategorii zakupowych. Mimo że tak wiele osób kupuje i korzysta ze sprzętów elektronicznych każdego dnia, wiele z nas wciąż nie wie, na co warto zwracać uwagę podczas zakupów. Jak kupować elektronikę z głową?

Po pierwsze research

Bez względu na to, czy kupujesz smartfona, części drukarki 3D, tonery, Drony DJI, czy jeszcze inne sprzęty elektroniczne, koniecznie przed zakupem zrób dokładny research – zarówno samego produktu, jak i różnych marek, które go oferują. Jak wykonać taki research?

W przypadku sprzętów RTV i AGD prawdziwą kopalnią wiedzy jest internet. Znajdziesz tam nie tylko szczegółowe informacje o produktach i markach, ale także poradniki zakupowe, które pomogą Ci wybrać najlepsze sprzęty elektroniczne, które będą odpowiadały na wszystkie Twoje potrzeby. Ponadto możesz także kierować się opiniami internautów.  

Wybór oferty

Kiedy wykonasz już research i uda Ci się wybrać konkretny model sprzętu, warto także poświęcić czas na szukanie najkorzystniejszej oferty. Należy mieć z tyłu głowy, że ceny elektroniki mogą bardzo różnić się od siebie w różnych sklepach. Koniecznie więc sprawdź ceny w kilku sklepach stacjonarnych oraz internetowych, aby znaleźć najlepszą ofertę. 

Podczas wybierania oferty warto także zwrócić uwagę na różnego rodzaju promocje. Pamiętaj, że oferta promocyjna w tym samym sklepie może różnić się od siebie w zależności od tego, czy robisz zakupy stacjonarnie, czy też online. 

Zwróć też uwagę na możliwość wzięcia sprzętu na raty. W przypadku drogich sprzętów wartych kilka/kilkanaście tysięcy może okazać się to bardzo korzystne. 

Kupowanie elektroniki za granicą

Dobrym rozwiązaniem może być również zakup sprzętów elektronicznych za granicą. Często sklepy poza granicami naszego kraju oferują inne modele sprzętów oraz korzystniejsze ceny.  Gdzie jednak warto kupować sprzęty elektroniczne, aby znaleźć najlepszą ofertę?

Według badań najkorzystniejsze oferty sprzętów można znaleźć w sklepach niemieckich. Dlatego też spora część polskich konsumentów decyduje się na zakupy po drugiej stronie Odry.  Korzystne oferty można znaleźć również w sklepach amerykańskich, jednak należy mieć na uwadze, że zakupy w USA wiążą się z koniecznością opłaty cła oraz długim czasem oczekiwania. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*