Jak ochronić telefon przed zniszczeniem?

Jak ochronić telefon przed zniszczeniem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wielu osobom smartfon przestał służyć jedynie do komunikacji i rozrywki, a stał się ważnym narzędziem do prowadzenia biznesu, a nawet przenośnym komputerem. W obecnych realiach odpowiednia ochrona telefonu jest bardzo istotna. W artykule przedstawiamy akcesoria, które pomogą Ci zabezpieczyć Twój telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi. 

Zabezpieczenie ekranu smartfona

Współcześnie panele dotykowe i wyświetlacze LCD stanowią części telefonu, które są najbardziej narażone na uszkodzenia. Delikatne ekrany mogą zostać zarysowane przez przedmioty w kieszeni albo ulec pęknięciu w zderzeniu z twardym podłożem. Pęknięty ekran zwykle przeszkadza w wygodnym użytkowaniu smartfona, m.in. utrudnia odczytywanie wiadomości, ale może się zdarzyć też tak, że w wyniku upadku wyświetlacz zupełnie przestanie reagować na dotyk i konieczna będzie jego wymiana.

Akcesoria, które zminimalizują ryzyko rozbicia sprzętu, to przede wszystkim: solidna obudowa na urządzenie oraz hartowane szkło przeznaczone do ekranu. 

Solidna obudowa 

Wybierając etui, należy kierować się modelem smartfona oraz materiałem, z którego zostało wykonane. Etui do telefonu samsung zabezpiecza telefon przed zarysowaniem, otarciem lub zabrudzeniem. Na rynku dostępne są obudowy z silikonu, skóry naturalnej i ekologicznej, plastiku czy tzw. etui pancerne, które amortyzują upadek telefonu, zabezpieczając go przed poważnym uszkodzeniem. Obudowy pancerne chronią smartfon również przed niesprzyjającą pogodą i przedostawaniem się pyłu do wnętrza urządzenia.

Dla wielu osób duże znaczenie ma także design obudowy – warto zadbać o to, aby była nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna i dopasowana do osobistego stylu. Jeśli lubisz oglądać filmy na telefonie lub tablecie, wybierz praktyczne etui obrotowe, które pozwala na ustawienie urządzenia w pionie i poziomie, a także zapobiega uszkodzeniom mechanicznym i możliwym zadrapaniom. Szeroki wybór designarskich etui na tablet znajdziesz na: https://etuitab.pl/

Szkło ochronne

Szkło hartowane lub specjalna folia ochronna stanowi dodatkową powłokę ochronną ekranu. Dzięki niej wyświetlacz telefonu będzie wykazywać większą odporność na zarysowania. Najlepiej zaopatrzyć się w szkło hartowane, które jest sztywniejsze od folii ochronnej lub bardziej elastyczne szkło hybrydowe. Warto zadbać o to, aby dodatkowa warstwa została prawidłowo przyklejona na ekran. Nie zapominaj także o zabezpieczeniu prywatnych danych przechowywanych w pamięci urządzenia. Nie klikaj w podejrzane linki, zainstaluj sprawdzone oprogramowanie antywirusowe oraz załóż blokadę ekranu na hasło, aby uchronić się przed włamaniem.

Zdj. główne: Christian Wiediger/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*