Najlepsze gry na podstawie książek

Najlepsze gry na podstawie książek
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele książek, które mają swoje cyfrowe adaptacje, jednak nie każda z nich zapewnia przyjemne doznania podczas grania. Jakie tytuły tego typu są najlepsze i najpopularniejsze?

Jakie są najlepsze gry na podstawie książek?

Na półkach sklepowych lub w internetowych punktach sprzedaży można znaleźć wiele kultowych książek – są one również źródłem inspiracji nie tylko dla reżyserów, lecz także twórców gier. W różnych platformach dostępne są liczne tytuły, których scenariusze były inspirowane popularnymi dziełami literackimi. Jeden z najlepszych przykładów pochodzi prosto z Polski – mowa oczywiście o serii gier o białowłosym wiedźminie Geralcie. Książki Andrzeja Sapkowskiego doczekały się niedawno także nowej ekranizacji na portalu Netflix. Jakie jeszcze gry na bazie książek warto sprawdzić?

Aktualnie najlepsze gry na podstawie książek – Wiedźmin wciąż króluje

Każdy z graczy zna białowłosego Geralta z Rivii, który jest głównym bohaterem cyklu gier „Wiedźmin”. Polskie studio CD Projekt Red stworzyło jedną z najlepszych cyfrowych adaptacji powieści ostatnich lat – między innymi właśnie dzięki tej serii polska książka została wypromowana na cały świat. Bez wątpienia największą popularnością cieszy się najnowsza część, czyli „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Tytuł otrzymał nagrodę gry roku w 2015, a zaledwie rok później pojawił się dodatek uznany za najlepszą premierę z gatunku RPG. O sukcesie gry najlepiej świadczy liczba sprzedanych kopii – studio CD Projekt 14 kwietnia 2022 ujawniło, że grę kupiło ponad 40 milionów graczy.

Aktualnie „Wiedźmin 3: Dziki Gon” w wersji gry roku (ze wszystkimi dodatkami) można kupić za 149,99 zł na platformie Steam. Tytuł nadal cieszy się sporym zainteresowaniem – od pewnego czasu pojawiają się nawet pogłoski o kolejnym dodatku. Studio zapowiedziało nawet pracę nad następną edycją serii, w której jednak prawdopodobnie nie zobaczymy już Geralta.

Metro 2023

Kolejną bardzo popularną grą – a właściwie serią – na podstawie książek jest „Metro 2023”. To produkcje wzorowane na książce o tym samym tytule autorstwa rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego. Fabuła ma miejsce w postapokaliptycznym świecie, w którym głównym schronieniem przed niebezpiecznym promieniowaniem jest moskiewskie metro. Gry należą do gatunku FPS i oferują graczom dynamiczną rozgrywkę połączoną z niezwykle wciągającą fabułą. 

Najnowsza edycja to wydana w 2019 roku gra „Metro Exodus”, która jest w zasadzie kontynuacją poprzednich części. Dodatkowo gracze mogą zagrać w odświeżoną wersję pierwszej gry w tym cyklu, czyli „Metro 2033 Redux”.

Spider-Man – gra inspirowana kultowym komiksem

Warto zwrócić uwagę także na grę, która odwzorowuje świat z jednego z najbardziej znanych komiksów na świecie. Choć aktualnie to seria filmów produkowana przez Marvela jest z pewnością bardziej znana, a sama gra jest sprzedawana na licencji tego studia, w rozgrywce uświadczymy sceny znane głównie z komiksów.

Niestety przez dłuższy czas gra była dostępna jedynie na konsoli PlayStation, jednak od niedawna również gracze korzystający z pecetów mogą wcielić się w Człowieka-Pająka. Pierwsza gra z cyklu „Marvel’s Spider-Man” została przyjęta z ogromnym entuzjazmem i zyskała sporą rzeszę fanów. Drugi tytuł został jednak na razie zapowiedziany jedynie na PlayStation 5. Warto zwrócić uwagę między innymi na bardzo wysokie oceny gry – na platformie Steam średnia wynosi aż 96%, co najlepiej potwierdza jakość produkcji przygotowanej przez Sony oraz kalifornijskie studio Insomniac Games.

Zdj. główne: ELLA DON/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*