Najlepsze aplikacje do streamowania na Twitch’u

Najlepsze aplikacje do streamowania na Twitch’u
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Z pewnością słyszałeś o rozszerzeniach Twitcha lub korzystałeś z nich, oglądając ulubione kanały. W tym artykule przedstawimy najciekawsze z nich. Pomogą Ci rozwinąć własną społeczność. 

Co tak naprawdę kryje się za ich nazwą i jak działają? 

Każdego dnia miliony ludzi spotykają się na Twitchu, aby rozmawiać i wspólnie kreować rozrywkę. Twitch to platforma medialna, pozwalająca za pomocą strumieniowania video podzielić się z innymi swoją pasją, lub pomóc innym, wykorzystując naszą wiedzę i talent. 

Chcesz zbudować realne więzi z zaangażowanym audytorium? Na Twitchu Czeka na ciebie wchodząca w interakcje i żądna przeżyć publiczność. Podziel się własnymi marzeniami z innymi, wykorzystując potencjał, jaki oferują rozszerzenia wspierające Twitcha. 

Zaprojektowane przez programistów rozszerzenia Twitcha używane są przez streamerów na ich kanałach wpływając na lepsze interakcje z innymi użytkownikami. Instalowane są z pulpitu nawigacyjnego streamera, w razie potrzeby konfigurowane i aktywowane na kanale. Korzystasz z nich, oglądając ulubione streamingi. Pozwalają one nadawcy i widzowi mieć większą kontrolę nad transmisją.

Kategorie rozszerzeń 

Rozszerzenia Twitcha dodają mu interaktywne funkcje i widoczne są następująco:

  • Panel Extension – wyświetla się w ramce pod wideo,
  • Component Extension – wyświetla się jako część wideo, zajmując część ekranu. Rozszerzenia mogą być ukryte przez widzów;
  • Overlay Extension – wyświetla się na wierzchu całego wideo jako przejrzysta nakładka.

Przeczytaj i zdecyduj, które rozszerzenie jest najlepsze dla Ciebie

Na platformie Twitch znajduje się repozytorium rozszerzeń, które pomogą Ci przenieść jakość nadawania transmisji na inny poziom. Wśród nich znajdziesz też oprogramowanie dla urządzeń mobilnych. Pozwoli Ci ono łączyć się z dowolnego miejsca z widzami.

Twitch Studio (beta) narzędzie polecane początkującym użytkownikom. Upraszcza proces konfiguracji i zapewnia wysoką jakość transmisji. Umożliwia zaawansowaną  personalizację, pozwalając m.in. udostępniać audio bezpośrednio w transmisji, bez potrzeby dodatkowej konfiguracji. Pozwala podłączyć iPhone’a lub iPada i wstawić obraz urządzenia w przekazie. Obsługuje alerty, listę aktywności i czat.

OBS Studio — posiada zaawansowane funkcje przechwytywania i miksowania video, pozwalające wydajnie zarządzać mediami. Umożliwia konfigurację nieskończonej ilości scen i płynnego przechodzenia między nimi. Skrót ustawisz dla niemal każdego rodzaju czynności. Dzięki trybowi studyjnemu sceny i źródła podejrzysz przed ich włączeniem na żywo, a funkcja Multiview pozwala z łatwością monitorować 8 różnych scen.

Streamable OBS — pozwala wysyłać strumień na żywo na Twitch, YouTube lub Facebook. Edytor układu pozwala stworzyć unikalny UI aplikacji, poprzez przeciąganie i upuszczanie elementów oprogramowania. Funkcja nagrywania selektywnego pozwala dokonywać selekcji źródeł, jakie pojawią się w strumieniu na żywo lub w nagranym wideo. Odtwarzacz powtórek zapisuje powtórki przekazu na żywo, pozwalając także na odtwarzanie klipów widzom.

Lightstream Studio dedykowany produkcji wysokiej jakości strumienia muzycznego. Umożliwia przechwytywanie dźwięku wysokiej jakości bezpośrednio w przeglądarce bez konieczności pobierania plików. Umożliwia lepszą konfigurację audio do transmisji na żywo. Możesz też zaprosić zdalnych muzyków na swój stream za pomocą funkcji Green Room.

OBS.Live — Najlepszy dodatek do OBS Studio, zoptymalizowany dla gier i streamingu na żywo. Integruje czat Twitch, Youtube lub Facebook Gaming bezpośrednio z OBS, wraz z Twoim feedem aktywności. Dzięki niemu bezpłatnie nadasz własną nazwę swojemu botowi. Daje większą kontrolę nad sposobem i czasem wyświetlania ostrzeżeń. Stworzony z uwzględnieniem wysokiej wydajności gwarantuje małe zużycie CPU.

Zacznij przygodę z video live

Wszystko, co powinieneś wiedzieć, chcąc zacząć zabawę w strumieniowanie swojego video, znajdziesz w szkółce streamerów Twitcha. Otrzymasz mocne podstawy, będziesz wiedział jak zatrzymać nowego widza i zrozumiesz strategię tworzenia własnej marki na platformie. Nauczysz się także korzystać z dostępnych rozszerzeń i poznasz taktykę funkcjonowania w mediach społecznościowych.

Twórz rozszerzenia. Zostań programistą Twitcha

Jeżeli jesteś developerem, możesz poprawić działanie Twitcha. Zacznij już dziś rozwijać jego rozszerzenia.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*