Chcesz zostać streamerem? Co warto założyć na spotkanie z widzami?

Chcesz zostać streamerem? Co warto założyć na spotkanie z widzami?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Streaming gier to coraz popularniejsze zajęcie. Od dawna nie jest to hobby. Wiele osób uczyniło z transmitowania grania w gry komputerowe bardzo dochodową profesję. Co za tym idzie, na swoje streamy muszą się one adekwatnie ubierać, by wywoływać zachęcające do pozostania na streamie wrażenie.

Co poza ubiorem? Jak zadbać o poprawne zaprezentowanie się swoim widzom?

Nawet najlepiej dobrany ubiór nie zrobi na widzu adekwatnego wrażenia, jeśli nie będzie odpowiednio zaprezentowany. Dlatego profesjonalni streamerzy powinni zadbać o odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, z którego prowadzą swoją transmisję. Poza nim ważna będzie także odpowiedniej jakości kamera, by widzowie mogli zobaczyć ubrania w pełnej krasie. By kamera mogła spełnić swoją misję, streamer powinien także zaopatrzyć się w możliwie najszybsze połączenie internetowe. To ostatnie jest bardzo ważne. Gdy jest słabsze, kamery automatycznie zaniżają jakość obrazu, by w ogóle umożliwić transmitowanie wydarzenia. Warto tu dodać także wymagania samej platformy – portale takie jak Twitch czy YouTube wymagają dobrego połączenia, by się nie zacinać i dobrze wyglądać?

Na co postawić? Jakie parametry dobrać?

Streamer powinien postawić przede wszystkim na wygodę. Jego transmisje trwają niejednokrotnie wiele godzin. Niektórzy decydują się na prowadzenie od czasu do czasu streamów trwających nawet całą dobę. Jednak nawet w mniej ekstremalnych warunkach ubranie powinno być wygodne, by streamowanie było po prostu przyjemne.

Obuwie jest tu osobną kwestią. Kamera komputerowa raczej nie obejmuje swoim zasięgiem stóp streamera. W związku z tym tak naprawdę nie trzeba w ogóle ubierać obuwia na stream. Zwiększy to oczywiście wygodę. Jednak, jeśli z jakiegoś powodu streamer nie chce transmitować na boso, powinien zdecydować się na sandały albo klapki. Są to buty bardzo luźne, a przy tym umożliwiające stopom bardzo wygodne oddychanie.

Odzież górna – kluczowy element streamu

Tu kamera internetowa jest nieubłagana. Nieuchronnie pokaże ona dziesiątkom, setkom, tysiącom albo i dziesiątkom tysięcy tors streamera. Z tego względu wiele osób wybiera odzież markową. Nie chodzi tu nawet o promowanie jakiejś konkretnej marki odzieżowej. Odzież markowa jest po prostu bardzo dobrej jakości. Wobec tego odpowiednio się prezentuje, a przy tym nie podlega szybkiemu zużyciu. A stream to po części spotkanie biznesowe. Odpowiednia prezencja streamera może zachęcić widzów do subskrypcji, pozostania dłużej, czy nawet dobrowolnej wpłaty.  

Jest to kwestia o krytycznym znaczeniu. Dobre wrażenie w jakiejkolwiek sferze życia robi się tylko raz. A każdy streamer konkuruje z dziesiątkami innych, transmitujących tą samą grę. Kiepska prezencja może być czynnikiem, który zaważy na decyzji części widzów o obejrzeniu raczej transmisji konkurenta. Wykonanie odpowiedniego researchu w kwestii „Jak ubierać się na streaming gier?” to de facto inwestycja w samego siebie – dobra prezencja jest w streamingu bardzo istotna.

Fot.: materiał Klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*