Finały Ekstraklasa Games. Zobacz kto wygrał

Finały Ekstraklasa Games. Zobacz kto wygrał
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jesteśmy po zakończeniu ligi Ekstraklasa Games. Rywalizacja była naprawdę zacięta, a ich zmagania oglądało kilkuset internautów na streamingach online. W emocjonującym finale wyłoniono zwycięzcę.

Wyczerpujący sezon i ostateczne rozstrzygnięcie

Finały Ekstraklasa Games miały wyłonić najlepszego gracza w tej dziedzinie e-sportu, a także odpowiedzieć na pytanie, który z nich będzie brał udział w Mistrzostwach Świata w grze FIFA 21. Same finały trzeciej odsłony rozgrywek Ekstraklasa Games trwały kilka dni, a wzięło w nich udział ośmiu zawodników z sezonu zasadniczego. Cały skład finałów składał się z sześciu zawodników Ekstraklasa Games Pro, a uzupełniała go dwójka graczy Ekstraklasa Games Open by Guseppe. 

Wszystkich uczestników podzielono na dwie grupy – PlayStation i Xbox. W pierwszej z nich znaleźli się: Miłosz „milosz93” Bogdanowski z Legii Warszawa, Maksymilian „zalewskyy” Zalewski z Warty Poznań, Kacper „Kapi98PL” ze Śląska Wrocław oraz Kamil „Riptorek” Soszyński z Jagiellonii Białystok. Natomiast w drugiej wystąpili Gracjan „Polako” Gołębiewski z Legii Warszawa, Piotr „Piterek” Kochan z Jagiellonii Białystok, Damian „natsu” Gajewski ze Śląska Wrocław, Maciej „PAL I Invio” Bronowski z Górnika Zabrze.

Wszyscy rywalizowali o tytuł mistrzowski, a także nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych i miejsce w FIFA Global Series Playoffs, czyli rozgrywkach będących przepustką do Mistrzostw Świata. Transmisję meczów prowadziły kanały społecznościowe TVP Sport, a także Ekstraklasy. 

Czterech wspaniałych – czyli wyniki po fazie play-off

Faza play-off wyłoniła czterech najlepszych graczy. Spośród nich tylko jeden mógł otrzymać miejsce na wyjazd do kolejnego etapu drogi na Mistrzostwa Świata, czyli FIFA Global Series Playoffs. Po pierwszym etapie finałowej rywalizacji w Ekstraklasa Games pozostało czterech zawodników – Riptorek, Kapi 98PL, Polako, a także Piterek, czyli po dwóch zawodników na każdą platformę – PlayStation i XBOX. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JagielloniaBialystok (@jagielloniabialystok)

Do największych zaskoczeń pierwszego etapu należała porażka Miłosza 93, a także Zalewskyy’ego. To dość niespodziewany obrót wydarzeń, ponieważ Ci zawodnicy byli typowani jako mocni kandydaci do wygrania całych rozgrywek Ekstraklasa Games. Efektem było to, że w półfinale na platformie XBOX spotkali się Piterek oraz Polako, a na konsoli PlayStation rywalizowali ze sobą Kapi98PL i Riptorek.  

Emocjonujące półfinały

Ostatecznym wynikiem półfinałów było wyłonienie zestawienia dwóch najlepszych graczy z platform PlayStation i XBOX. W finale zmierzyli się Gracjan „Polako” Gołębiewski i Riptorek. Jednak wróćmy do ½ finału, aby dowiedzieć się, jaką drogę musiał przebyć przyszły mistrz Ekstraklasa Games.

Rywalizacja na poziomie półfinałów odbyła się według standardowych zasad – mecz i rewanż. Na platformie PlayStation zmierzyli się ze sobą Kapi98PL i Riptorek. Drugi z wymienionych zawodników pokonał Kapiego98PL w stosunku 7:4, przy czym szczególnie wartym odnotowania był pierwszy mecz, w którym zdominował swojego rywala i wygrał 4:1.

Druga para grająca na platformie XBOX, czyli Polako i Piterek rywalizowała bardzo zacięcie. Pierwszy mecz skończył się wynikiem 2:1 dla Piterka, a drugi 2:1 dla Polako. Nie obyło się bez dogrywki. W doliczonym czasie przebieg wydarzeń na wirtualnym boisku wskazywał na to, że szykuje się prawdziwa rywalizacja, ale przeniesie się ona już na konkurs rzutów karnych. Jednak w ostatnich akcjach meczu dominował Polako i ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, zanim zabrzmiał ostatni gwizdek. Dzięki decydującej bramce Polako wygrał dwumecz 5:4 i tym samym przeszedł do finału.

Kto został mistrzem Ekstraklasa Games?

Wielki finał rozegrał się pomiędzy Riptorkiem a Polako. W tym przypadku znaleziono kompromis pomiędzy dwoma odmianami konsoli do gier i pierwszy mecz rozegrano na PlayStation, a drugi na Xboxie. Formuła cross play pozwalała uzyskać obu graczom równe szanse tak, aby różnica w technologiach nie uniemożliwiała rozegrania dobrego spotkania. 

W pierwszym meczu, pomimo tego, że nie grał na swojej ulubionej konsoli, wygrał Polako w stosunku 2:1. Drugi mecz zakończył się dogrywką po stanie 0:1 dla Riptorka. Taki wynik oznaczał rozstrzygnięcie za sprawą rzutów karnych. Okazał się w nich lepszy Polako i obronił tytuł. Tym samym Polako został mistrzem Ekstraklasa Games.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PKO Bank Polski Ekstraklasa (@ekstraklasa_official)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*