Darmowe gry na Xbox — zobacz najciekawsze tytuły

Darmowe gry na Xbox — zobacz najciekawsze tytuły
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ceny gier stają się coraz wyższe. Niestety nie jest to dobra wiadomość dla miłośników najnowszych tytułów. Kiedy budżet nie pozwala na zakup nowej gry, warto postawić na darmowe opcje, które również mogą być bardzo ciekawe. 

Większość gier typu free-to-play jest w trybie multiplayer i kryje się w nich wiele mikropłatności. Są one jednak nadal grywalne nawet bez wydania nawet grosza, więc warto się im bliżej przyjrzeć.

Darmowe gry na Xbox multiplayer

Gry free-to-play w trybie multiplayer to gry całkowicie darmowe, nie licząc opcjonalnych mikropłatności, które ułatwiają rozgrywkę lub sprawiają, że jest bardziej przyjemna dla oka. Nie powinno więc dziwić, że tytułów takich gier na Xbox jest mnóstwo. Większość gier multiplayer to głównie strzelanki typu Battle Royale, gdzie dwie drużyny bądź indywidualni gracze ścierają się w zażartej walce z innymi. Do tego typu darmowych gier na Xbox należą:

  1. Fortnite – gra typu Battle Royale, w której gracze walczą o to, kto przeżyje ostatni,
  2. Halo Infinite Multiplayer – strzelanka FPS, walka między drużynami,
  3. Destiny 2 – strzelanka FPS z kreacją postaci, podzielona na tryb fabularny oraz multiplayer,
  4. Enlisted – multiplayer FPP z dwoma kampaniami i mapami,
  5. World of Tanks – multiplayer z czołgami, walka między drużynami,
  6. World of Warships – multiplayer ze statkami, walka między drużynami
  7. Apex Legends – strzelanka typu Battle Royale,
  8. Call of Duty: Warzone – multiplayer typu Battle Royale,
  9. MultiVersus – multiplayer typu crossover,
  10. Warface – strzelanka FPS, multiplayer typu PVP,

Gry typu free-to-play na Xbox dla jednej osoby

Life is Strange

Life is Strange to gra podzielona na pięć odcinków. Na platformie Xbox pierwsza część jest za darmo, za pozostałe natomiast trzeba zapłacić. Pierwszy odcinek to mniej więcej od dwóch do trzech godzin gry, a więc wystarczająco, by poznać bliżej ten tytuł i zadecydować, czy w przyszłości kupić kolejne części.

Gra opowiada o studentce, która za sprawą pewnego niezwykłego wydarzenia potrafi cofać czas. Sprawia to, że niemal każda decyzja w grze może zostać wycofana, a jej konsekwencje tym samym zmienione. Jednak jak to z wyjątkowymi zdolnościami bywa, z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność, dlatego wkrótce okaże się, że od głównej bohaterki zależeć może więcej niż tylko pomoc osobom z jej otoczenia.

The Walking Dead

Podobnie jak Life is Strange, The Walking Dead również dzieli się na pięć odcinków, a tylko pierwszy z nich jest za darmo. Gra ma dwa sezony, w których rozgrywkę można prowadzić dwoma różnymi bohaterami. Jak sam tytuł oraz fabuła bardzo popularnego serialu wskazuje, fabuła toczy się w świecie opanowanym przez morderczych nieumarłych. Jest to gra akcji o przetrwaniu, w którym każda decyzja gracza może diametralnie odmienić losy bohaterów.

Fallout Shelter

Fallout Shelter może większości osób kojarzyć się z serią gier lub aplikacją online na urządzenia iOS oraz Android. Jest również bezpłatna wersja gry na PC oraz Xboxa, która wiąże się jedynie z wewnętrznymi mikropłatnościami. Gra jest jednoosobowa i skupia się na rozwijaniu społeczeństwa skrywającego się w bunkrze w czasach postapokaliptycznych. 

Świat przedstawiony w grze to zupełne pustkowie, w którym nie da się przetrwać, dlatego ci, którym się to udało, ukrywają się. Gracz ma za zadanie dbać o ocalonych, zapewniając im wyżywienie, bezpieczeństwo, rozwój oraz ekspansję miejsca w tytułowym schronie.

Zdj. główne: Anthony/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*