Elektroniczne rozwiązania ułatwiające prowadzenie firm

Elektroniczne rozwiązania ułatwiające prowadzenie firm
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Technologie cały czas się rozwijają, dzięki czemu każdego dnia znajdujemy kolejne rozwiązanie technologiczne, które pozwala usprawnić zarządzanie firmą. Jednak jakie technologie wybrać na początek? Podpowiadamy, które elektroniczne rozwiązania będą najlepszym wyborem dla Twojego biznesu.

Elektroniczna księgowość

Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań, które pomagają w usprawnieniu działania firmy oraz ułatwieniu zarządzania, jest elektroniczna księgowość oraz doradztwo podatkowe. Na czym to dokładnie polega? W przypadku e-księgowości to przedsiębiorca sam prowadzi dokumentację swojej firmy, w razie potrzeby korzystając z pomocy ekspertów księgowych. Jest to więc świetne rozwiązanie w przypadku niewielkich firm z małymi funduszami. Mimo że mogłoby się wydawać, że księgowość to zawiłe sformułowania i mnóstwo niezrozumiałych liczb, to dzięki elektronicznej księgowości o wszystko jesteś w stanie zadbać z pomocą programu, ale jest to z pewnością znacznie wygodniejsze rozwiązanie. Program do księgowości online posiada bowiem następujące funkcje: wystawianie faktur i rachunków, księgowanie dokumentów, uzupełnianie Książki Przychodów i Rozchodów (KPiR) lub ewidencji przychodów (ryczałt) i innych ewidencji, automatyczne obliczanie zobowiązań podatkowych (PIT, VAT, ZUS), generowanie deklaracji, rozliczanie pojazdów, prowadzenie dokumentacji pracowniczej, wysyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK VAT). Jak widzisz, jest to całe biuro księgowe w Twoich rękach.

Ciekawym rozwiązaniem z zakresu księgowości oraz kadr i płac jest aplikacja dla firm https://www.flexee.eu/. System ten polega na umożliwienie pracownikom wypłacenia części przyszłej wypłaty wcześniej. Dzięki aplikacji Flexee Twoi pracownicy mogą śledzić każdego dnia, jak rośnie ich wynagrodzenie i ile mogą już wypłacić. Takie wyjście naprzeciw potrzebom Twoich pracowników z pewnością polepszy wizerunek Twojej firmy.

ERP i inne rozwiązania dla e-commerce

Jednym z podstawowych oprogramowań dla biznesu jest również ERP, czyli Enterprise Resources Planning. Program ten  obejmuje kontrolę i zarządzanie najważniejszymi zasobami i procesami w niemal każdym obszarze biznesowym firmy: sprzedaż, finanse, księgowość, magazyn, kadry, zaopatrzenie, produkcja itd. Oprogramowanie to sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie, również w branży e-commerce.

Jeśli zaś szukasz oprogramowania, które będzie bardziej ukierunkowane na działalność e-commerce, to koniecznie zapoznaj się z https://omnicommerce.pl/omnicommerce/.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*