Najlepsze mobilne gry sportowe – w co warto zagrać?

Najlepsze mobilne gry sportowe – w co warto zagrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesna technologia pozwala nam na granie za pomocą urządzeń mobilnych praktycznie wszędzie. W poniższym zestawieniu znajdą się sportowe gry na telefon, na które warto zwrócić uwagę.

Dlaczego kategoria sportu?

Najbardziej dotkniętą przez obecną sytuację na świecie dziedziną codziennego, aktywnego spędzania czasu jest właśnie sport, którego uprawianie zostało dość poważnie ograniczone. Dlatego więc, skoro jesteśmy pozbawieni innych możliwości, pod lupę weźmiemy wirtualne sporty, którymi możemy cieszyć się na ekranach naszych telefonów, wykorzystujących system Android lub iOS. 

Najbardziej sensowne tytuły

FIFA Football

Numerem jeden na tej liście będzie dość szeroko znana FIFA Football, która jest dostępna na obu wyżej wymienionych systemach. Można wręcz zaryzykować stwierdzeniem, że FIFA jest najbardziej znaną grą piłkarską na świecie. FIFA jest serią gier, ukazujących się w wersji na wszystkie możliwe konsole, komputery stacjonarne czy smartfony, wyprodukowanych pod szyldem Electronic Arts.

Przenosimy się w niej na stadiony piłkarskie całego świata, gdzie rozgrywamy mecze jedną z wielu dostępnych, licencjonowanych drużyn, których skład możemy dostosowywać wedle naszego uznania. Istnieje również opcja stworzenia własnej drużyny od zera. Poza spotkaniami możemy trenować swoje umiejętności na wielu płaszczyznach, takich jak sztuczki, stałe fragmenty gry czy taktyki.

NBA LIVE Mobile Basketball

Kolejnym tytułem wyprodukowanym również pod szyldem Electronic Arts jest NBA LIVE Mobile Basketball. Zasady w grze działają podobnie jak w FIFA Football i również dostępna jest na Androidzie, systemie od Apple, konsolach i komputerach stacjonarnych. Wybieramy lub budujemy w niej swoją drużynę, mierzymy się z innymi graczami i walczymy o zostanie numerem jeden w koszykarskim świecie. Gra posiada wiele trybów, takich jak na przykład: klasyczny mecz, 3 na 3 i turnieje. 

8 Ball Pool

Inaczej mówiąc: bilard. Zasady są takie, jak w klasycznej odmianie tego sportu. Za pomocą kija próbujemy uderzyć białą bilę tak, by trafiła ona w bilę kolorową (połówkę lub całą) i trafiła do otworu w stole, czyli łuzy.

Pierwsza wbita kolorowa kula wyznacza, w jaki ich rodzaj mają celować gracze. Na przykład, jeśli gracz pierwszy wbije do łuzy najpierw połówkę, do końca gry musi spróbować wbić ten typ kul do łuz, a drugiemu graczowi przypadają pełnokolorowe. Po wyczyszczeniu stołu ze swoich bil graczowi pozostaje wbić ostatnią, czarną kulę. Należy pamiętać, że czarną może wbić tylko do tej łuzy, do której wpadła jego ostatnia wyznaczona bila oraz nie może nią trafić do dziury, jeżeli ma na stole swoje bile.

W grze mamy różne tryby, jak i szeroki wybór kijów i stołów. Główną atrakcją tytułu jest tryb multiplayer.

Alto’s Adventures

Kolejnym tytułem na liście sportowych gier jest tytuł, w którym wcielamy się w sportowca ekstremalnego i wykonujemy ewolucje na desce snowboardowej, zjeżdżając z coraz to większej i trudniejszej góry. Alto’s Adventures zyskało w swoim czasie naprawdę bardzo dużo pozytywnych opinii oraz otrzymało kilka nagród, pozbywając się swojej konkurencji na jakiś czas. Jest to prosta i wciągająca na wiele godzin gra mobilna.

Need for Speed – No Limits

Na ostatnim miejscu listy gier sportowych uplasowało się Need for speed – No Limits. To seria gier od popularnego wydawcy EA Sports. Jeżeli lubisz wyścigi, piękne i szybkie, tuningowane samochody, jest to gra w sam raz dla Ciebie. Produkcja pozwala poczuć się jak kierowca najdroższych samochodów na świecie. Istnieje tu wiele trybów gry takich jak na przykład:

  • Team Battle – wyścig między naszym a wrogim gangiem;
  • Hunter – polega na tym, że przeciwnik od początku posiada nad nami przewagę. Musimy go prześcignąć i zdobyć pierwsze miejsce;
  • Blockade – klasyczny wyścig z utrudnieniami takimi jak barykady ustawione przez policję;
  • Airborne – jest to wyścig, w którym na drodze występuje mnóstwo skoczni;
  • Delivery – tryb, w którym musimy pokonać wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie, nie powodując przy tym większych zniszczeń samochodu, ponieważ jest to karane odebraniem czasu z dostępnej puli.

zdj. główne: Guduru Ajay bhargav/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*