Top 7 najlepszych podkładek do gier

Top 7 najlepszych podkładek do gier
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto zadbać o dobrą podkładkę dla gier? Czym wyróżniają się modele dla graczy? Które z nich warto kupić? 

Chociaż podkładka jest raczej niepozornym akcesorium komputerowym, to wpływa zarówno na wydajność, jak i długość życia myszki. Oto 7 modeli, które warto wziąć pod uwagę przy zakupach.

Co daje podkładka pod myszkę?

W dobie myszek zaopatrzonych w sensory optyczne powierzchnia dedykowana pod myszkę dalej jest bardzo cenna. Współczesne urządzenia dla graczy projektowane są z myślą o lepszych osiągach. Większa czułość myszki może być istotna w niejednej rozgrywce. Podobne cechy doceniają zaś także graficy. Szybkie i precyzyjne działanie sensora w nowoczesnej myszce jest możliwe tylko wtedy, gdy napotka powierzchnię o sprzyjających parametrach. Od tego zależy płynność pracy.

O czym warto pamiętać? Rozmiar i materiał

Przede wszystkim podkładka pod mysz powinna być na tyle duża, żeby wspierać ergonomię ruchów ręką. Co do zasady: gracze tzw. low-sense będą potrzebowali dużych podkładek. Graczom high-sense wystarczą znacznie mniejsze podkładki pod mysz. Istotne są też materiały – omawiany element wyposażenia graczy może być wykonany z:

  • plastiku,
  • materiału,
  • szkła,
  • metalu.

Polecane podkładki pod mysz

Zróżnicowanie cenowe podkładek pod mysz jest zadziwiająco duże. Na rynku można nabyć dobrej jakości podkładki za kilka lub kilkanaście zł, ale są też takie, które kosztują ponad 300 zł. Jako średnią można przyjąć ok. 50 zł i wokół niej oscylują ceny wybranych tu modeli. Przyjmuje się też, że taka kwota wystarczy na solidną gamingową podkładkę. Oto popularne i polecane modele dla graczy:

Dream Machines Pad XL

Podkładkę DM Pad reklamuje się jako element wyposażenia gracza, który przez wiele miesięcy był dopieszczany przez cały sztab ekspertów od gamingu. Co wyszło z tych prób? Przede wszystkim podkładka jest sprzedawana w cenie do 50 zł, co klasyfikuje ją blisko umownej średniej. 

Czy za te pieniądze dostaniemy produkt lepszy niż tylko „średni”? Podkładka oferuje graczom zarówno prędkość, jak i kontrolę. Wysoką jakość, trwałość i elastyczność zapewnia wielowarstwowa powierzchnia. Dodatkowo jej grubość to tylko 3 mm. Podkładka oferuje też wodoodporność i duże rozmiary. Dość dużo i w przystępnej cenie.

Savio Precision Control L

Nieco tańsza, bo kosztująca ok. 30 zł podkładka materiałowa dla graczy. Od spodu posiada powierzchnię z gumy, co poprawia jej przyczepność. Grubość ok. 3 mm. Podkładka bardzo chętnie kupowana, choć może nie zadowoli bardzo wymagających graczy.

HyperX Fury S Pro L

Podkładka ciesząca się bardzo dobrymi opiniami ze strony samych graczy. Jej grubość to zaledwie 0,4 mm. Docenia się nie tylko możliwości, które daje, ale też jakość wykonania. Nieco wyższa cena, bo ok. 75 zł.

Razer Sphex V2 Mini

Ultracienka podkładka pod mysz dla graczy – grubość zaledwie 0,5 mm. Posiada ulepszoną warstwę samoprzylepną, a ze względu na niewielkie rozmiary sprawdzi się na każdej płaszczyźnie. Cena ok. 50 zł.

Roccat Roc-13-012 Kanga XXL

Podkładka testowana z użyciem 80 różnych myszy. Powierzchnia materiału jest przyjemna w dotyku, spód zabezpieczony oczywiście gumą. Całość ma grubość 2 mm. Producent reklamuje produkt, zwracając uwagę na zwiększenie płynności ruchów, precyzję i równowagę. Koszt to ok. 70 zł.

Zdjęcie główne: pexels.com/RODNAE Productions

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*