Far Cry 6 – co wiemy o grze?

Far Cry 6 – co wiemy o grze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kolejna odsłona kultowej strzelanki od Ubisoftu już wkrótce będzie miała swoją premierę. Gdzie przeniesiemy się tym razem i jak wyglądać będzie rozgrywka?

Prawie jak w Breaking Bad

Seria Far Cry już od dawna wyznacza standardy w grach typu FPS. Od premiery pierwszej części w 2004 roku, zawsze zachwyca grafiką i wspaniałą fabułą. Nie inaczej ma być w przypadku szóstej części. Studio Ubisoft Toronto zabierze nas tym razem w wycieczkę na Karaiby, a konkretniej na wyspę Yara, która w tym momencie, nie jest przyjaznym miejscem do życia. Kraj jest doszczętnie zrujnowany, a podziały społeczne cały czas są widoczne. Na wyspie pojawia się jednak dyktator, Antón Castillo (grany przez znanego z serialu “Breaking Bad” Giancarlo Esposito), obiecujący powrót do świetności. Robi to w bardzo brutalny sposób pod hasłem, że “kto nie jest z nami, jest przeciwko nam”. W którymś momencie mieszkańcy nie wytrzymują i wybucha rewolucja.

My wcielimy się w rolę partyzantka lub partyzantki o imieniu Dani. Naszym zadaniem będzie zebrać kompanów i stanąć do walki przeciwko ludziom dyktatora, próbując dotrzeć do niego samego. Pomiędzy walką będziemy mogli majsterkować, tworzyć własną broń, która będzie dostosowana do naszego stylu gry, a na polu bitwy wykorzystamy najrozmaitsze pojazdy i będziemy współpracować ze zwierzętami. Naszym pupilem może być jamnik albo… krokodyl. 

Ma być brutalnie, jak nigdy

Jak zapowiadają twórcy, Far Cry 6 ma być najodważniejszą odsłoną cyklu. Gra nie będzie unikać poważnych i kontrowersyjnych tematów, choć nieco prześmiewcza otoczka może zmylić tutaj graczy. Wiemy na pewno, że będzie bardzo brutalnie. Organizacja ESRB przedstawiła swoją klasyfikację gry, i jak bywa w przypadku takich dokumentów, brutalne sceny w grze opisane są bardzo szczegółowo. “Walka może być szalona, z częstymi okrzykami bólu, wybuchami, strzelaninami i efektami rozpryskującej się krwi. Ataki z ukrycia mogą prowadzić do tego, że wrogowie są z bliska dźgani/rozcinani. Postacie bywają rozstrzeliwane; mężczyzna podrzyna sobie gardło nożem.” 

Każdy, kto grał w poprzednie części tego cyklu, wie, że tak brutalnych scen nie było nigdy. To pokazuje, że będzie to gra wyłącznie dla dorosłych i nastawiona na poważną rozgrywkę. 

Kiedy premiera i jaką edycję gry wybrać?

W Far Cry 6 będziemy mogli zagrać 7 października. Gra trafi na PC, Playstation 4 i 5, a także Xbox One oraz Xbox Series X/S. Gracze, którzy kupią grę na starszą generację konsol, będą mogli zagrać w nią bezpłatnie na nowej generacji. W sklepach będziemy mogli znaleźć aż cztery edycje gry, w tym kolekcjonerską – z repliką miotacza ognia.

Edycja zwykła

W tej wersji nie znajdziemy żadnej dodatkowej zawartości, ale jeżeli zamówimy grę w przedsprzedaży, otrzymamy strój Libertad dla psa Chorizo oraz wyrzutnie płyt Discos Locos.

Edycja Gold

W tej edycji oprócz samej gry otrzymamy przepustkę sezonową, która zawiera trzy dodatki pozwalające wcielić się w Vaasa, Pagan Mina i Josepha, czyli czarne charaktery z poprzednich odsłon cyklu. Do tego otrzymamy Far Cry Blood Dragon, czyli samodzielny dodatek do Far Cry 3. 

Edycja Ultimate

Edycja Ultimate zawiera wszystko to, co poprzednia, a dodatkowo trzy pakiety misji: pakiet Występku, Łowcy Krokodyli i Wyprawy do Dżungli.

Edycja kolekcjonerska

W edycji kolekcjonerskiej otrzymamy wszystko to, co w poprzednich edycjach, a dodatkowo fizyczne prezenty.

Zdjęcie główne: StockSnap/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*