Gry, w które gra najwięcej osób

Gry, w które gra najwięcej osób
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Najpopularniejsze gry na świecie to tytuły często nieznane szerzej w Europie i USA. Sprawdźmy, w co gra najwięcej ludzi na świecie.

Gdyby zapytać fanów gier komputerowych, jaka jest ich zdaniem najpopularniejsza gra PC na Ziemi, najprawdopodobniej odpowiedzieliby błędnie. W tytuł, który od lat okupuje pierwsze miejsce, gra więcej graczy niż w Minecraft i Fortnite razem wziętych. Po podpowiedzi, że jest to tytuł z gatunku FPS, ankietowani celowaliby pewnie w Counter Strike’a, Call of Duty, a może Player’s Unknown BattleGround. Nic bardziej mylnego. 

Najpopularniejszą grą na świecie, biorąc pod uwagę zarówno gry PC jak i konsolowe, jest Crossfire. To niewiarygodne, ale to właśnie ten tytuł jest najpopularniejszą grą świata, a mimo to prawdopodobnie nigdy o nim nie słyszałeś.

Co ciekawe, trzy pierwsze miejsca stawki to gry, o których zachodni gracze nie mają raczej pojęcia. Według zestawienia Wikipedii szacującego ilość graczy w oparciu o liczbę pobrań tytułu, zarejestrowane konta i/lub miesięczną aktywność użytkowników, podium gromadzi razem 2,4 mld graczy.

Crossfire

Tytuł opracowany został w 2007 roku przez Smilegate Entertainment, południowokoreańskiego dewelopera specjalizującego się w grach multiplayer. Crossfire to taktyczna strzelanka pierwszoosobowa, która stawia na pracę zespołową. Gracz wybiera między dwiema frakcjami najemników i bierze udział w wielu różnych trybach rozgrywki.

Dzięki szerokiemu wyborowi dostępnych klas postaci, w grze można znaleźć przedstawicieli wielu najlepszych sił specjalnych na świecie, między innymi SWAT, SAS czy OMOH. Użytkownicy otrzymują punkty doświadczenia za każdy rozegrany mecz, a mapy, na których rywalizują, są skonstruowane w taki sposób, aby wymusić współpracę i strategiczne myślenie. W pojedynku między frakcjami może jednocześnie brać udział do 16 osób.

Graficznie Crossfire nie powala, nawet biorąc pod uwagę leciwy wiek produkcji. Ale to nie to jest tutaj najważniejsze. Gra jest darmowa, posiada niskie wymagania sprzętowe, rozbudowane możliwości personalizacji postaci, broni i przedmiotów. Producent wydaje częste aktualizacje i wciąż rozwija tytuł, wprowadzając nową zawartość. 

Crossfire posiada 1 mld graczy i jest zdecydowanie najpopularniejszą grą na Ziemi. Jej wydawcą w Chinach jest Tencent – chińska megakorporacja uznawana za największą firmę inwestycyjną na świecie, przez niektórych specjalistów uznawana za głównego kandydata do grupy Big Tech. 

Dungeon Fighter Online 

DFO to multiplayerowa gra fabularna akcji typu beat’em up o mangowej stylistyce. Wydana została w 2005 roku przez południowokoreańską firmę Neople i od razu zyskała sobie rzeszę fanów na wschodniej stronie globu. Dungeon Fighter Online jest podobna do klasycznych side-scrollerów z czasów ery automatów, takich jak popularny także w Polsce Golden Axe. Gracze przemierzają przesuwające się w bok plansze 2D, pokonując przy tym hordy wrogów, rozwijając swoją postać, tworząc gildie i społeczności online.

Produkcja pozwala zagrać jako przedstawiciel jednej z sześciu klas postaci – kapłan, mag, zabójca, strzelec, wojownik lub złodziej. Każda z nich posiada oryginalne umiejętności, które mogą być odblokowywane i rozwijane wraz z postępem w grze. DFO osiągnęło szczyt popularności w 2012 roku, kiedy to w samych Chinach jednocześnie zalogowanych do gry było 3 mln graczy. 

Dungeon Fighter Online jest jedną z najpopularniejszych i najlepiej zarabiających gier na świecie, posiadając ponad 700 mln graczy i przynosząc w sumie 15 mld dolarów zysków od początku istnienia do maja 2020 roku. Wydawcą gry jest wspomniana wcześniej chińska megakorporacja Tencent.

QQ Speed

QQ Speed, znany też pod tytułem GKART, to stworzona przez chińskie studio TiMi Studios wyścigowa gra multiplayer. Produkcja czerpie pełnymi garściami z Mario Kart i w głównej mierze polega na tym samym – rywalizacji gokartów na torze. 

Jak w większości gier free-to-play, QQ Speed pozwala na zakup wirtualnych przedmiotów we wbudowanym sklepie. Dzięki nim użytkownicy mogą personalizować swoich kierowców i gokarty. Gra posiada niezwykle prosty i przystępny system sterowania, który jest zaprojektowany w taki sposób, aby przyciągać zarówno amatorów jak i profesjonalnych zawodników. QQ Speed posiada ponad 700 mln graczy, z czego 200 mln to gracze mobilni.

W latach 2017-2018 wersja GKART’a na urządzenia przenośne zarobiła prawie 1 mld dolarów. Podobnie jak w przypadku poprzednich tytułów, wydawcą QQ Speed jest chińska megakorporacja Tencent.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*