Jak często wymieniać tusz w drukarce?

Jak często wymieniać tusz w drukarce?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W naszych domach i biurach najczęściej użytkujemy drukarki atramentowe lub laserowe. Przeczytaj, jak często należy wymieniać w nich tusz, aby cieszyć się dobrą jakością wydruku.

Co ile wymieniać tusz w drukarce?

Poziom zużycia tuszu lub tonera w drukarce zależy od ilości wydrukowanych stron, rodzaju druku oraz modelu urządzenia. Drukarki atramentowe i laserowe różnią się od siebie technologią działania. W drukarce atramentowej znajduje się tusz, a w laserowej toner, który stanowi jego sproszkowany odpowiednik.

Nie istnieje jednoznacznie określona liczba dni, po których powinno się wymieniać zużyte pojemniki. Należy pamiętać o tym, że w przypadku wydruków o dużej rozdzielczości toner zużywa się szybciej. Po zużyciu startowego tuszu lub tonera dołączonego do drukarki, należy zaopatrzyć się w nowy pojemnik, pochodzący od producenta urządzenia lub kupić wysokiej jakości zamiennik. Coraz częściej na rynku pojawiają się także drukarki i urządzenia wielofunkcyjne wyposażone w specjalne pojemniki, które należy samodzielnie napełniać z butelek z atramentem. Nowa technologia pozwala drukować tysiące stron bez konieczności wymiany kartridży. 

Jaki tusz do drukarki kupić?

Dobre zamienniki tuszy do drukarek powinny wiernie odwzorowywać kolor, zapewniać wysokie nasycenie barw, a także charakteryzować się trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgotność. Wydruki powinny pozostać czytelne nawet po długim upływie czasu. Szeroki wybór oryginalnych tuszy i ich zamienników o podobnych parametrach znajdziesz na stronie: drukmistrz.pl

Warto pamiętać, że pojawiający się komunikat o niskim poziomie tuszu w drukarce nie musi oznaczać natychmiastowej konieczności wymiany materiałów eksploatacyjnych. Przyczyną komunikatu może być zaschnięcie tuszu w głowicy, przeterminowanie się tonera lub tuszu czy przedostanie się powietrza do pojemnika.

Aby tusz nie zasychał w drukarce, warto przechowywać urządzenie w ciemnym i zimnym miejscu, a także regularnie z niego korzystać. Przy wymianie kartridża stosuj się do zaleceń producenta urządzenia. W wielu drukarkach wkłady atramentowe należy wymieniać pojedynczo. Przed wymianą kolejnego pojemnika upewnij się, że urządzenie wykryło zamontowany wcześniej tusz.

Jaką drukarkę wybrać? 

Przy wyborze drukarki warto określić budżet oraz nasze potrzeby. Drukarki laserowe są droższe od atramentowych, ale wydajne, dzięki czemu są bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie czasu. Z kolei drukarki atramentowe charakteryzuje wysoki koszt eksploatacji przy częstym drukowaniu, jednak w większości przypadków cena urządzenia jest niewielka.

W urządzeniach atramentowych można zamontować tusze do drukarek w kolorze, które zapewniają wysoką jakość wydruku. W nowoczesnych modelach zbiorniki z atramentem można wymieniać niezależnie, co pozwala zminimalizować marnotrawstwo atramentu.

Zdj. główne: Gareth David/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*