Jak poprawić technikę grania w CS-a?

Jak poprawić technikę grania w CS-a?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

CS:GO to jedna z gier, które od lat niezmiennie cieszą się popularnością. Niezależnie od tego, czy jesteśmy początkujący, czy też nie, warto zastanowić się nad tym, jak stać się lepszym graczem.

Czym jest CS:GO?

CS:GO, czy inaczej Counter-Strike: Global Offensive, to drużynowa strzelanka pierwszoosobowa. Jest to czwarta odsłona serii Counter-Strike, wydana przez Valve Corporation i Hidden Path Entertainment. W każdym meczu ścierają się ze sobą dwie drużyny – terrorystów i antyterrorystów, którzy zdobywają kolejne punkty poprzez wzajemne eliminowanie się czy wykonanie zadań, takich jak podłożenie bomby. W produkcji tej dostępne są różne tryby gry, takie jak tryb turniejowy, gry wojenne czy deathmatch.

Obok League of Legends, DOTA 2, czy Starcrafta II, jest to jedna z najpopularniejszych gier, w których rywalizuje się w ramach sportu elektronicznego. Nic zatem dziwnego, że wiele osób aspiruje do zostania profesjonalistami w CS:GO. Nierzadko na ich drodze stoją jednak różne przeszkody, a główną z nich jest zwykle niewiedza.

Cenne wskazówki, dzięki którym można nauczyć się, jak grać lepiej

W niniejszym artykule przedstawiamy rozmaite rady dotyczące CS:GO, dzięki którym można wynieść swoje umiejętności na wyższy poziom. Będą one przydatne zarówno dla początkujących graczy, jak i osób, które na rozgrywce spędziły już wiele godzin. Często okazuje się, że nawet mając doświadczenie w pewnej dziedzinie, niektórych błędów po prostu nie dostrzegamy – tak samo jest w przypadku gier komputerowych, gdzie łatwo nabyć złe nawyki.

Rozgrywka na mapach treningowych

Wewnątrz platformy Steam dostępny jest warsztat, w którym znaleźć można wiele autorskich map tworzonych przez graczy. Często są to mapy treningowe, na których szlifować można celowanie bronią, czy też rzucanie granatów. Warto pamiętać też o tym, że CS:GO to jedna z gier, w których mamy do czynienia z odrzutem broni, co nie dla każdego może być takie oczywiste. Aby stać się lepszym graczem, wskazane jest nie tylko granie w standardowe gry, lecz także ćwiczenie poszczególnych elementów rozgrywki. W związku z tym szczególnie warto korzystać z map treningowych.

Analiza powtórek meczów

Chcąc grać w CS:GO na najwyższym poziomie, warto zacząć od podstaw. Jednym z łatwiejszych sposobów na poprawienie poziomu swojej rozgrywki jest analizowanie rozegranych setów. Mowa tu zarówno o zwycięstwach, jak i porażkach, a o tych drugich już w szczególności. Uczenie się na własnych błędach umożliwia robienie sporych postępów.

Nauka map i granatów

Bardzo trudno rozgrywać mecze w CS:GO bez znajomości otoczenia. Warto zatem nauczyć się, jak poruszać się w obrębie danej mapy. Jak widać, znajomość topografii danego terenu przydatna jest nie tylko w prawdziwym życiu. Wśród najważniejszych elementów rozgrywki w CS:GO znajdują się także granaty dymne, błyskowe czy też palące, których prawidłowe użycie może nawet zaważyć o wyniku meczu. Jest to zatem kolejny aspekt gry, nad którym warto pracować.

Oglądanie profesjonalnych rozgrywek

Wśród przyjemniejszych metod na naukę gry w CS:GO znajduje się oglądanie profesjonalistów. Do szczególnie ważnych elementów, które warto przyswajać podczas oglądania streamów czy nagrań, należy taktyka, którą owi gracze stosują. Dobrze jest skupiać się w szczególności na decyzjach, które są przez nich podejmowane, i wyciągać z nich wnioski.

Zdj. główne: Aleksey Kashmar/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*