PS Vita: Ostatni Bastion Mobilnego Grania czy Zapomniane Dzieło Sztuki?

PS Vita: Ostatni Bastion Mobilnego Grania czy Zapomniane Dzieło Sztuki?

Adobe Stock

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Konsole przenośne, zwane potocznie handheldami od kilkunastu lat cieszą się niezmienną popularnością wśród tych graczy, którzy swoją ulubioną rozrywkę wolą mieć zawsze pod ręką. Spośród wielu przykładów urządzeń służących mobilnemu graniu PS Vita stanowi przykład jednego z najlepiej wspomnianych. Czy dzisiaj warto jeszcze inwestować w PS Vita?

Konsola PS Vita – najlepsze urządzenie do ogrywania exclusivów Sony

Zacznijmy od konkretów. Dlaczego warto zainwestować w kilkunastoletnią konsolę Sony, której produkcja została wygaszona jeszcze przed 2020 rokiem? Odpowiedź jest prosta – dla gier ekskluzywnych, których nie sposób ograć na innych znanych konsolach przenośnych. Mowa tu oczywiście o serii Uncharted, Soul Sacrificed, Killzone czy Persona 4 Golden.

Konsola ta, choć nieco zamierzchła już pod względem specyfikacji technicznej wciąż może pochwalić się naprawdę pokaźnym dostępem do gier retro, które prawdziwi wyjadacze pamiętają z pierwszej i drugiej odsłony flagowego PlayStation. I o dziwo, ten argument dla tysięcy graczy jest wystarczający, by podjąć decyzję o ponownym zatopieniu się w cyfrowy świat dostarczany przez PS Vita.

Ile kosztuje PS Vita dzisiaj?

W dniu premiery PS Vita zostało wycenione na około 1300 złotych, co w tamtych czasach (2011 rok) można było uznać za relatywnie wysoką cenę. Duża popularność konsoli przenośnej Sony sprawiła, że cena na żadnym etapie cyklu życia produktu nie spadała zbyt gwałtownie.

Dzisiaj, gdy PS Vita nie jest dostępna w oficjalnej sprzedaży dystrybutora, wciąż możemy znaleźć bardzo dużo aukcji używanego, ale i ofert nieużywanego sprzętu. I tutaj dobra wiadomość dla osób, które chciałyby ponownie zatonąć w nostalgicznym świecie gier z pierwszych generacji konsol Sony. Dzisiaj PS Vita kupimy już nawet za 300-400 złotych.

Czy szał na PS Vita kiedyś wróci?

Musimy sobie na to pytanie odpowiedzieć szczerze – raczej czas PS Vita już minął a o konsoli pamiętają jedynie ci, którzy wspomnieniami wracają do beztroskich czasów ogrywania klasyków na kolejnej, ale prawdopodobnie najlepszej konsoli przenośnej od Sony.

Musimy jednak pamiętać, że na urządzeniach Sony świat się nie kończy, a dzisiaj to nieco inna, bardziej zaawansowana i przede wszystkim w większej mierze zorientowana na gry ekskluzywne konsola skradła serce graczom z całego świata. Mowa tu oczywiście o Nintendo, które nie traci zapału i już teraz zapowiedziało kolejną generację swojej przełomowej przenośnej konsoli.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*