Ratchet & Clank: Rift Apart – na czym polega gra?

Ratchet & Clank: Rift Apart – na czym polega gra?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ratchet & Clank to popularna seria gier zręcznościowych z elementami akcji i platformówek, wydawana od 2002 roku przez Sony Interactive Entertainment. 

Gry opowiadają o przygodach tytułowego liska Ratcheta oraz robota Clanka. Można powiedzieć, że seria wpisuje się w specyficzny gatunek gier platformowych z barwnym światem i przyjaznym klimatem w stylu Kangurka Kao czy Crash Bandicoot. Od ostatniej odsłony Ratcheta & Clanka wydanej na PlayStation 4 minęło już 5 lat, więc nowa część została przyjęta z dużym entuzjazmem.

Rozgrywka

Oglądając pierwszy gameplay z gry, uwagę przyciąga jedna rzecz – tytułowy bohater co chwila wpada do nowego portalu, przenosząc się między nowymi światami. Rzecz ładnie zaprezentowana i ciesząca oko, ale nie to jest najważniejsze. 

Do niedawna tak dynamiczny sposób przemieszczania się postaci między różnymi lokacjami nie byłby możliwy przez pojawiające się co jakiś czas ekrany loadingu. Sony chciało więc pokazać możliwości dysku SSD w PlayStation 5, który jest często określany jako czyniący tę konsolę wyjątkową. 

Przeskakiwania między portalami doświadczymy jednak tylko w konkretnych lokacjach, jako jeden z elementów danego starcia.

Historia kontynuuje wydarzenia przedstawione w edycji z 2016 roku, czyli w Ratchet & Clank: Into the Nexus, a całość akcji oglądamy z perspektywy trzeciej osoby. Głównym antagonistą jest Doktor Nefarious, posługujący się urządzeniem do tworzenia portali międzywymiarowych.

Po tym, jak Ratchet przypadkowo niszczy tę broń, zaczynają pojawiać się anomalie czasoprzestrzenne, a główni bohaterowie zostają wciągnięci do alternatywnej rzeczywistości, w której Nefarious sprawuje władzę nad światem. Poznajemy tamtejsze wcielenie Ratcheta – Rivet, członkinię ruchu oporu. Łącząc z nią siły, staramy się pokonać groźnego Doktora, zatrzymać anomalie i odnaleźć drogę powrotną do domu. 

Zostajemy wyposażeni w szereg umiejętności, takich jak podwójny skok, bieganie po ścianach czy przeskakiwanie między portalami. Dostajemy do dyspozycji także ciekawy arsenał około dwudziestu broni, z których każda z nich ma inne właściwości. Oprócz strzelania z blasterów możemy, np. kierować we wroga zamrażającym laserem czy pluć żarem ze strzelby. 

Gra zbiera bardzo pozytywne oceny i z pewnością jest tytułem wartym sprawdzenia. Nawet jeśli ktoś nie zna poprzednich odsłon serii, na pewno szybko odnajdzie się w tej produkcji.

Zdj. główne: Muhannad Ajjan/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*