Tworzenie życiorysu na podstawie szablonu – szybki sposób na profesjonalne CV

Tworzenie życiorysu na podstawie szablonu – szybki sposób na profesjonalne CV
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz pracy? Chcesz przygotować najlepsze CV, aby wyróżnić się wśród reszty kandydatów? Nie wiesz, jak to zrobić? Podpowiadamy! Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem, aby zdobyć pracę marzeń!

Jaki szablon wybrać? 

Jeżeli zdecydujesz się na tworzenie życiorysu na podstawie szablonu, musisz odpowiednio dobrać go do sytuacji. Zastanów się, który układ sekcji wydaje Ci się najbardziej czytelny i przejrzysty. Dostosuj swój wybór także do oczekiwań stawianych przez firmę, do której aplikujesz. Stonowany i poukładany dokument będzie dobrym wyborem do pracy w banku, ponieważ szukają tam pewnych i stałych pracowników. Z kolei w pracy grafika liczy się kreatywność i wyróżniające CV, które pokaże Twój potencjał. Różnice takie powstają ze względu na charakter pracy. Poza tym masz możliwość doboru koloru dokumentu. Tu także podejmij decyzję w zależności od branży,w której chcesz zdobyć zatrudnienie. 

Skorzystaj z kreatora CV

Jeżeli nie wiesz, jak samodzielnie przygotować dobry dokument, najlepszym pomysłem będzie skorzystanie z kreatora CV. Dzięki niemu stworzysz perfekcyjny życiorys! Zaplanuj CV krok po kroku:

  1. Wybierz wzór. Dostępne są różne szablony CV: od klasycznego, przez nowoczesne i młodzieżowe, aż do uniwersalnego. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
  2. Uzupełnij podstawowe informacje o sobie i dane kontaktowe. Pamiętaj przy tym, aby dodać też zdjęcie. Nie wybieraj fotografii z wakacji czy imprezy. Zdecyduj się na profesjonalny portret. 
  3. Opisz swoje doświadczenie. Skup się przede wszystkim na posadach, które są związane ze stanowiskiem, o które się ubiegasz. Jeżeli przygotowujesz swoje pierwsze CV i nigdzie jeszcze nie pracowałeś – nie martw się. W tej sekcji możesz podać też odbyte staże, praktyki, czy chociażby wolontariaty i projekty. Najważniejsze jest to, aby pracodawca wiedział, że coś już umiesz.
  4. Wykształcenie nie powinno być opisane zbyt szeroko. Wspomnij o ostatnio ukończonej szkole lub uczelni. Nie odwołuj się do podstawówki, czy nawet liceum, chyba że były one profilowane i zdobyte tam umiejętności mogą pomóc Ci zdobyć nowa posadę. 
Stwórz CV z szablonu - Ciekawe CV

  1. Jeżeli posługujesz się jakimś językiem obcym przynajmniej w stopniu komunikatywnym, warto o tym wspomnieć. Nie zapomnij przy tym podać na jakim poziomie jesteś – będzie to istotna informacja. 
  2. Umiejętności to równie ważna sekcja, co poprzednie. Pracodawca z pewnością chciałby dowiedzieć się o Tobie jak najwięcej, zanim zdecyduje się zatrudnić właśnie Ciebie. Wpisanie posiadanych umiejętności pozwoli mu na łatwe i szybkie rozpoznanie co już umiesz. 
  3. Podsumowanie zawodowe powinno znajdować się na górze dokumentu. Opisz w nim swoje cele zawodowe, a także dotychczasowe osiągnięcia. Potraktuj to jako swoją wizytówkę. Będzie to pierwsza sekcja, na którym pracodawca skupi wzrok. Musi zatem zachęcić go do dalszego czytania. Na rynku polskim większości ludzi nadal ją omija przy tworzeniu swoich życiorysów. Jest to zatem dobry sposób na wyróżnienie się spośród innych kandydatów. 
  4. Jeżeli brakuje Ci osobnej sekcji na wpisanie wolontariatów czy odbytych kursów – możesz ją w łatwy sposób dodać. Pamiętaj jednak o tym, żeby wpisać w każdej rubryce jakieś informacje. Pusta sekcja nie zrobi dobrego wrażenia na przełożonym. 
  5. Koniecznie pamiętaj o zamieszczeniu aktualnej klauzuli RODO. Bez tego pracodawca nie będzie miał prawa do wykorzystania Twoich danych w celach rekrutacyjnych. 
Kreator CV - Ciekawe CV

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*