Zakup Xbox 360 – czy się opłaca?

Zakup Xbox 360 – czy się opłaca?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czy warto kupić leciwą już konsolę do gier, której premiera miała miejsce w 2005 roku? W jakie gry będzie można na niej pograć? Czy mimo upływu czasu Xbox 360 nadal dostarcza niesamowitych emocji? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź w naszym artykule, w którym skupimy się na wadach i zaletach tego urządzenia.

Xbox 360 – następca Xbox’a 

Konsola od Microsoftu miała premierę w roku 2005. To już ponad 17 lat! Została stworzona przy współpracy z innymi firmami, takimi jak IBM. Zaliczana jest do konsol siódmej generacji, tak samo jak PlayStation 3 – jej największy rywal. Jej poprzednikiem był Xbox, a następcą Xbox One. Początkowo była ona dostępna na rynku w dwóch wersjach – Core oraz Premium. Później natomiast miały miejsce premiery kolejnych wersji: Elite, Slim oraz Super Slim. Przez ponad dekadę rozwoju produktu zmieniały się jego parametry techniczne, jak i możliwości. Finalnie w roku 2016 Microsoft ogłosił zaprzestanie produkcji Xboxa 360. 

Autor: Stas Knop/pexels.com

Pozycja na rynku

Przełom pierwszej i drugiej dekady XXI wieku był zdominowany przez dwie konsole: Xboxa 360 oraz PlayStation 3. Od swojej premiery konsola z USA cieszyła się większym uznaniem i popularnością od swojego odpowiednika od Sony. Świadczy o tym liczba sprzedanych egzemplarzy: około 84 miliony na całym świecie. Prawdopodobnie było to związane z faktem, że Xbox 360 był tańszy, a oferował lepszą jakość grafiki, co jest oczywistą przewagą. Każdy z nas dokonałby takiego samego wyboru.

Czy warto kupować kilkunastoletnią konsolę?

Jeśli zależy nam na małym „powrocie do przeszłości” lub po prostu mamy ochotę pograć w kultowe tytuły czy ciekawe gry, nie wydając przy tym fortuny, zakup Xboxa 360 może okazać się bardzo trafną decyzją. Przemawia za nią kilka czynników. Po pierwsze cena. Odpowiednik Xbox 360, czyli PlayStation 3 potrafi być nawet kilkukrotnie droższy od sprzętu z Microsoftu. Dodatkowo wsparcie dla gier z oryginalnego Xboxa jest niewątpliwym atutem, jeśli kierujemy się sentymentem do lat beztroskiego dzieciństwa. Kolejną ważną sprawą, której nie można pominąć, jest pad do Xbox’a 360, uznawany za jeden z najlepszych kontrolerów w historii konsol do gier.

Autor: FOX/pexels.com

W co zagramy na Xbox 360?

Xbox 360 oferuje swoim użytkownikom bardzo dużo interesujących tytułów. Dla niektórych ogrywanie ich będzie wspaniałą podróżą w czasie, z kolei dla innych po prostu dobrą rozrywką i odskocznią od dnia codziennego. Zwłaszcza że niektóre pozycje starzeją się bardzo dobrze i mimo swoich lat wciąż dostarczają niesamowitej frajdy i są dość wymagające – czego nie można powiedzieć o niektórych nowszych propozycjach. Fani gier akcji nie mogą przejść obojętnie obok serii o Agencie 007. Kolejnym dobrym tytułem jest Forza Motorsport 4 – klasyka, jeśli chodzi o ściganki. Dobrym przykładem gier wojennych ze snajperem w roli głównej jest Sniper Elite V2 czy seria Sniper Ghost Warrior 1 oraz 2. 

Podsumowanie, czyli czy warto nadal kupić Xboxa 360?

Xbox 360 jest już leciwą konsolą. Niemniej jednak charakteryzuje go bardzo atrakcyjny stosunek dostarczanej rozrywki do ceny. Mimo że na Xbox 360 nie zagramy w najnowsze tytuły, to z przyjemnością zagramy w te starsze i najstarsze, co dla wielu może być bardzo dużym atutem. Choć konsola nie obsługuje technologii Xbox Game Pass Ultimate, gdzie za miesięczną opłatą mamy dostęp do całej biblioteki gier, to tytuły na nią na rynku wtórnym są zazwyczaj tanie. Podsumowując, za zakupem Xbox’a 360 przemawia wiele argumentów, choć są i minusy. Ostateczna decyzja powinna zależeć więc od gracza – od jego indywidualnych preferencji, wymagań i możliwości.

Zdjęcie główne: Nathan J Hilton/pexels,com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*