Słuchawki z podświetleniem – jaki model wybrać?

Słuchawki z podświetleniem – jaki model wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Gracz to istota prosta. Jeżeli coś posiada lampki RGB, to znaczy, że jest przeznaczone dla graczy i najlepiej spełni ich potrzeby. A jak to wygląda ze słuchawkami? 

Sprawdzamy, jakie będą najlepsze modele do grania i czy koniecznie musi być to model z podświetleniem.

Jakie powinny być słuchawki do grania?

Na rynku słuchawek dla graczy od wielu lat niezmiennie królują słuchawki nauszne. Oferują one wysoki stopień wygłuszania, a w dodatku doskonałą głębię dźwięku, a co za tym idzie, bardziej możemy wczuć się w świat gry. Słuchawki nauszne możemy podzielić ze względu na to, w jaki sposób izolują nasze ucho od otoczenia.

Najpopularniejszym wariantem są słuchawki zamknięte. Oferują one dźwięk przestrzenny 7.1 i zapewniają najwyższy stopień izolacji oraz jakość dźwięku podczas rozgrywki. Są one często wykonane z materiałów, które przypominają skórę, dzięki czemu dobrze przylegają do naszej głowy. Jednak ma to swoje wady. Dłuższe sesje mogą w nich być po prostu męczące.

Jeśli planujemy dłuższe sesje gamingowe, to warto wybrać słuchawki otwarte. W tym wariancie dźwięk słyszalny jest nie tylko przez użytkownika, ale i przez inne osoby w pomieszczeniu. Słabiej za to przylegają do ucha, przez co dłuższe grania jest wygodniejsze. 

Swoistym kompromisem między słuchawkami otwartymi a zamkniętymi wydają się być słuchawki półotwarte. Wyróżniają się one dobrym stosunkiem jakości do ceny i powinny być wybrane przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze słuchawkami gamingowymi.

Warto także pamiętać, by słuchawki, które kupimy, miały mikrofon. Będzie to bardzo przydatne podczas gry online i umożliwi łatwiejszą komunikację z naszymi towarzyszami.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Podczas zakupu słuchawek gamingowych, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim przewód powinien być odpowiednio długi, tak by nie przeszkadzał nam podczas grania. 2 m to niezbędne minimum. Dobrze, jeżeli kabel można w łatwy sposób odłączyć od słuchawek. Wtedy w przypadku przerwania można go po prostu wymienić.

Ważnym elementem słuchawek są również złącza. Te przeznaczone dla graczy są najczęściej wyposażone w USB lub mini-jack 3,5 milimetra. Te pierwsze będą idealne, jeżeli w naszym komputerze nie ma osobnej karty dźwiękowej. Mini-jack sprawdzi się świetnie w laptopie, ale i w tablecie oraz smartfonie.

Słuchawki dla graczy powinny mieć również duże pasmo przenoszenia. Im większy zakres, tym lepszą jakość dźwięku będą oferować. Warto to sprawdzić, nie tylko przy zakupie słuchawek do grania.

I na koniec wygląd: warto, żeby nasze słuchawki wyglądały po prostu dobrze. Były solidnie wykonane i nie przeszkadzały nam w graniu. To jest również ten podpunkt, w którym mówimy o podświetleniu. Na rynku nie znajduje się wiele modeli, które oferują RGB. Jednak, jeżeli bardzo zależy nam na tej funkcji, znajdziemy i takie modele.

Z podświetleniem czy bez?

Praktycznie każdy sprzęt, który jest przeznaczony dla graczy, ma również wersję z  podświetleniem RGB. Jednak przy wyborze słuchawek nie powinien być to priorytet. Ceny słuchawek z tą funkcją są o wiele większe niż tych standardowych. Dlatego zdecydowanie lepiej zainwestować w słuchawki, które będą dobrze odtwarzać dźwięk i zapewnią nam odpowiednie wrażenia podczas grania.

Zdjęcie główne: cegoh/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*