Najlepsze gry o katastrofie w Czarnobylu

Najlepsze gry o katastrofie w Czarnobylu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Interesuje Cię temat Czarnobyla i katastrofy, która miała miejsce na tamtych terenach? Teraz możesz poczuć się, jakbyś tam był. 

Wystarczy, że sprawdzisz te gry, których głównym tematem są tragiczne wydarzenia, które lata temu miały miejsce niedaleko polskiej granicy. Zagraj i przekonaj się, jak ta katastrofa mogła wpłynąć na świat i czarnobylskie tereny.

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

Pierwsza gra w tym zestawieniu ma już ponad 15 lat. S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla to klasyka, którą muszą poznać wszyscy fani grozy, a także osoby interesujące się klimatami Czarnobyla. To niesamowita, doceniana przez krytyków gra akcji, której fabuła zainspirowana jest twórczością science fiction braci Strugackich i wydarzeniami związanymi awarią elektrowni w Czarnobylu.

W trakcie misji fabularnych będziesz poruszać się po Strefie, której powierzchnia wynosi ponad 20 kilometrów kwadratowych. Twórcy podzielili grę na mniejsze lokacje, w których można znaleźć wiele ciekawych informacji. S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla to gra, która zwraca szczególną uwagę nie tylko na akcję, lecz także na relację między bohaterami oraz klimat, którego nie da się odtworzyć. Wystarczy jedynie spojrzeć na tereny, nad którymi unosi się radioaktywny pył przynoszący zgubę całej florze i faunie. Na tych zabójczych ziemiach przyjdzie Ci spędzić długie godziny, w których poznasz nowe, tajemnicze mutanty, anomalie i sytuacje, które zostały wywołane przez skażenie środowiska.

Nie będziemy wymieniać poszczególnych tytułów z tej serii, chociaż każdy z nich zasługuje na miejsce w tym zestawieniu. Jeśli jednak spodoba Ci się S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, sprawdź kolejne produkcje z serii. Co istotne, S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl jest jeszcze w produkcji, a data jego premiery jest stale przesuwana z uwagi na obecną sytuację polityczną na świecie.

Chernobylite

Czas na przygodową grę FPP typu survival horror. Tym razem jest to produkcja tworzona przez polskie studio, która skupia się na wydarzeniach toczących się w tak zwanej Strefie Wykluczenia, czyli na terenach bezpośrednio leżących obok elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Fabularnie w Chernobylite przyjdzie Ci stać się fizykiem Igorem, którego ukochana przepadła bez śladu na dzień przed katastrofą. Mimo tego, że minęło 30 lat, mężczyzna wyrusza na poszukiwania, przez co trafia na tereny w Strefie Wykluczenia. 

Na miejscu dowiaduje się o tytułowej substancji zwanej Chernobylite oraz o nielegalnym wydobywaniu surowców z dawno już zamkniętych terenów. Za intrygą ukrytych jest wiele tajemnic i nadnaturalnych postaci, które zagrażają bohaterowi podróżującemu po Strefie Wykluczenia.

STALKER Online

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć gry multiplayer, a dokładnie strzelanki w konwencji MMO. Toczy się ona na terenach z serii STALKER. To nietypowa gra survivalowa z elementami RPG, w którą można zagrać zupełnie za darmo na komputerach. 

Akcja gry ma miejsce w alternatywnej rzeczywistości, w której Zona, czyli obszar przy elektrowni, została odgrodzona od reszty świata. Na tym terenie bowiem pojawiają się nietypowe anomalie, między innymi nie działają tam podstawowe prawa fizyki. Nikt nie wie, dlaczego tak się dzieje i dlaczego tak się stało. Podejrzewa się niezbadane siły natury, nadprzyrodzone moce oraz rządowe eksperymenty. Na ten teren mogą dotrzeć jedynie śmiałkowie, którzy nie boją się czyhającego w Zonie niebezpieczeństwa, a jednym z nich będziesz Ty, jeśli odważysz się uruchomić grę.

Zdj. główne: ELLA DON/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*