Zostań mistrzem igrzysk olimpijskich w grze Tokyo 2020 Olympic Games

Zostań mistrzem igrzysk olimpijskich w grze Tokyo 2020 Olympic Games
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zjednoczeni emocjami – to oficjalne hasło tegorocznych Igrzysk Olimpijskich. Teraz emocje te można poczuć także w formie gry Tokyo 2020 Olympic Games.

Jest to oficjalna gra igrzysk w Tokio, wyprodukowana przez studio Sega. Daje ona graczowi możliwość stworzenia własnego atlety i wzięcia udziału w najróżniejszych dyscyplinach Olimpiady. Gra jest już dostępna zarówno na komputery, konsole PlayStation 4, XBOX One i Nintendo Switch, a także przez usługę gier w chmurze Google Stadia.

Oficjalna gra Olimpiady

Tym razem fani olimpijskich rozgrywek musieli czekać dłużej niż zwykle. Jak wskazuje ich nazwa, miały mieć one miejsce już rok temu – latem roku 2020. W międzyczasie w świat uderzyła jednak pandemia koronawirusa COVID-19. Premier Japonii wraz z prezydentem MKOL ogłosili wówczas, że rozgrywki zostaną przełożone o rok.

Wciąż była to jednak decyzja kontrowersyjna. Dyrektor generalny WHO uważał, że organizacja igrzysk w tym momencie dalej stwarza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa i wszechobecne utrudnienia w ruchu międzynarodowym, wielu fanów igrzysk z pewnością zostanie w tym roku w domach. Jest to dobry moment, żeby spróbować swych sił w oficjalnej grze tegorocznej Olimpiady – Tokyo 2020 Olympic Games. Z pewnością będzie to świetne urozmaicenie dla oglądanych w telewizji prawdziwych rozgrywek.

Wymagania sprzętowe

Gracze pecetowi będą jednak najpierw musieli sprawdzić, czy ich komputer poradzi sobie z tą grą. Tu bardzo dobra wiadomość – wymagania, podane na platformie Steam, są zaskakująco niskie. Wychodzi na to, że gra powinna działać nawet na dużo starszych komputerach gamingowych. 

Po pierwsze musimy posiadać 64-bitowy system Windows i procesor o takiej samej architekturze. Powinien być to minimum Intel Core i5-2300, AMD FX-4350 lub nowszy model. Producenci zalecają jednak, żeby grę uruchamiać przynajmniej na procesorach Intel Core i7-3770, albo AMD FX-8350. Powinno nam też wystarczyć 4GB pamięci RAM, lecz najlepiej posiadać jej ponad 6GB.

Jeżeli chodzi o kartę graficzną to wystarczy nam Nvidia GeForce GTS 450 (1GB) lub AMD Radeon HD 5770 (1GB). Zalecana jest jednak Nvidia GeForce GTX 660 (2GB), AMD Radeon HD 7870 (2GB) lub nowsza. Poza wyżej wymienionymi elementami potrzebować będziemy jeszcze zainstalowanego DirectX w wersji 11 oraz 15 gigabajtów dostępnej przestrzeni na dysku.

W porównaniu z większością współcześnie produkowanych gier, są to wymagania wręcz śmiesznie niskie, więc wszystkie komputery gamingowe z przynajmniej sześciu ostatnich lat powinny z nią sobie poradzić. Gracze konsolowi oczywiście w ogóle nie muszą się tymi wymogami martwić.

Rozgrywka i dyscypliny

Dość oczywistym jest, czego można się spodziewać po grze o Igrzyskach Olimpijskich. Możemy wziąć udział w 18 dyscyplinach takich jak: lekkoatletyka, pływanie, baseball, koszykówka, siatkówka plażowa, kolarstwo, tenis, tenis stołowy itd. Konkurować możemy w barwach 80 drużyn narodowych, jednak wygląd kontrolowanego awatara zależy tylko i wyłącznie od naszej fantazji.

Grać możemy nawet w stroju astronauty czy w zbroi średniowiecznego rycerza. Rywalizacja przebiega w pojedynkę albo w trybie multiplayer, który daje możliwość gry przez internet lub sieć lokalną dla maksymalnie ośmiu osób. Tak jak zostało wspomniane, gra już jest dostępna, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by rzucić się w wir olimpijskiej rywalizacji.

Zdjecie główne: Shinnosuke Ando/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*