Gamescom 2021 – jak będą wyglądały targi?

Gamescom 2021 – jak będą wyglądały targi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Gamescom to targi gier komputerowych, odbywające się od 2009 r. w Kolonii, w Niemczech. Teraz organizatorzy stają przed dużym wyzwaniem, aby zorganizować to wielkie przedsięwzięcie w dobie pandemii.

W jakiej formie odbędą się targi Gamescom 2021?

To pytanie zadawała sobie na pewno duża część fanów gier komputerowych. Liczne obostrzenia mogą być przeszkodą nie do ominięcia, dlatego organizator, Verband der deutschen Games – Branche, musi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Wszelkie imprezy, które są poświęcone nowym technologiom oraz elektronicznej rozrywce, zostały odwołane lub całkowicie przeniosły się na ekrany komputerów. Pomimo że coraz częściej słyszy się o tym, że wobec rosnącej ilości osób zaszczepionych takie imprezy mogą wrócić do pierwotnej formy, to w wielu przypadkach organizatorzy nie decydują się na taki krok i próbują rozwiązać problem związany z przyjazdem wszystkich zainteresowanych w inny sposób.

Postanowiono zorganizować targi w formule hybrydowej, czyli połączyć wydarzenia dostępne na żywo z wydarzeniami w cyfrowym formacie, dostępnymi przez Internet. To właśnie w fizycznych lokalizacjach będą miały pierwsze od dawna rozgrywki E-Sport z udziałem publiczności. To odpowiedź na wymagania fanów, ponieważ wykazali oni ogromną chęć stawienia się osobiście na tych targach. Wobec takiej sytuacji włodarze Gamsecomu stanęli przed ogromnym wyzwaniem, czyli bezpieczną organizacją wymagającego eventu – zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez gamescom (@gamescom)

Próba powrotu do normalności

W 2021 roku Gamescom będzie jednym z niewielu eventów, które będą sygnałem, że wiele rzeczy wraca do normalności. Hybrydowe targi, łączące formułę online oraz wydarzenia na miejscu zostaną zorganizowane w najbezpieczniejszym, możliwym czasie, czyli okresie wakacyjnym od 25 do 29 sierpnia. Coraz większa liczba zaszczepionych osób w połączeniu z wysoką temperaturą, gdzie niebezpieczne drobnoustroje krócej utrzymują się w powietrzu, będą stwarzać dobre warunki do organizacji imprezy. 

Na co mogą liczyć goście targów Gamescom

Oprócz kwestii organizacyjnych, dotyczących zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wszystkim osobom, które będą przebywać na targach, twórcy wydarzenia postarali się o to, aby było można skorzystać z wielowymiarowej rozrywki. Jak wspomnieliśmy, targi są organizowane w Kolonii i będą prowadzone w formie hybrydowej. Żeby utrzymać charakter tej imprezy, zachowano niektóre formy komunikacji z użytkownikami na żywo za sprawą platformy biznesowej i rozrywkowej. Te dwa formaty są również dostępne w wersji online. 

Jeżeli chodzi o platformę biznesową, to organizatorzy targów Gamescom zaoferowali gościom interaktywne prezentacje cyfrowe, różne opcje streamingu na żądanie, a całość jest uzupełniona standardowymi spotkaniami, czatem oraz rozmowami video. W przypadku konferencji dla deweloperów także zastosowano hybrydową strukturę, oferując wiele opcji zarówno dla osób, które wybiorą się na wydarzenie Gamescom osobiście, jak i postawią na formę online. 

Dlaczego Gamescom zdecydował się na opcję hybrydową?

Motywacją tej decyzji są względy biznesowe, a także po prostu wyjście naprzeciw oczekiwaniom graczy, aby zaprezentować im najnowsze tytuły w bezpośredni sposób. Organizatorzy stworzyli wiele zasad bezpieczeństwa, które oprócz standardowych rozwiązań, będą jeszcze lepiej dbać o zdrowie wszystkich osób, które pojawią się na targach. Na samych targach będzie można zapoznać się z najnowszymi trailerami, streamami, a także zapowiedziami najważniejszych wydarzeń nadchodzącego roku. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez gamescom (@gamescom)

Data rozpoczęcia tej imprezy jest planowana na 23 sierpnia, a już 24 sierpnia ma odbyć się transmisja na żywo z otwarcia wydarzenia, którą poprowadzi Geoff Keighley. Opcja hybrydowa na festiwalu Gamescom jest jedną z pierwszych oznak, że świat wraca do normalności. Użytkownicy, którzy cieszą się z takiego systemu w tym roku, za dwanaście miesięcy być może będą mogli skorzystać pełnego zakresu rozrywki oraz wszystkich paneli na żywo. Ze względu na wybrany typ organizacyjny, Gamescom jest wyczekiwanym wydarzeniem. Są to w końcu drugie pod względem wielkości targi gier komputerowych na całym świecie. W ostatnich latach liczba odwiedzających przekroczyła pułap 300 tys. osób.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*