Jakie zabezpieczenia wprowadzić w sklepie?

Jakie zabezpieczenia wprowadzić w sklepie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Włamania do sklepów są ogromną stratą dla przedsiębiorcy. Właściciele próbują im zapobiec, jednak nie zawsze z pozytywnym skutkiem. Szczególnym problemem są drobne kradzieże, których wartość nie przekracza 400 zł. Polskie prawo klasyfikuje je jako wykroczenie, jednak przy kilku tego typu incydentach w miesiącu, straty mogą być naprawdę odczuwalne. Dziś podpowiadamy, jakie zabezpieczenia warto wprowadzić w sklepie, by nasz asortyment był bezpieczny.

Lustra antykradzieżowe

Najbardziej podstawowym zabezpieczeniem przed złodziejami są lustra antykradzieżowe. Wieszając je nad półkami, zwiększamy zasięg wzroku obsługi sklepu, dzięki czemu zmniejszamy szansę na to, że grabieżca pozostanie niezauważony. Wzrok ludzki nie jest niestety niezawodny, więc tego typu lustra można traktować jedynie jako pomoc. Lepiej postawić na nowoczesne i skuteczniejsze rozwiązania.

Monitoring

Z kolei monitoring jest najczęściej spotykaną ochroną przed kradzieżą. W ostatecznym rozrachunku jest to dość tanie rozwiązanie, gdyż koszty trzeba ponieść jedynie przy zakupie i montażu. Aby monitoring jak najlepiej spełniał swoje funkcje, należy zadbać o jak najlepsze rozmieszczenie kamer, szczególnie w miejscach, które standardowo znajdują się poza zasięgiem wzroku pracowników i ochrony. Kamer możemy używać także do innych rzeczy, chociażby takich jak sprawdzenie pracy pracowników lub natężenie ruchu w sklepie. Monitoring warto wyposażyć w rejestratory kamer ip lub rejestratory hybrydowe. Umożliwiają one skuteczną archiwizację nagrań.

System alarmowy

Monitoring to nie wszystko. Warto zatroszczyć się również o system alarmowy. Dzięki systemu sygnalizacji włamania i napadu, będziemy mogli zarejestrować włamanie poza godzinami otwarcia sklepu. Już samo włączenie się alarmu odstraszy złodziei, a automatyczne powiadomienie firmy ochroniarskiej przyspieszy uchwycenie intruzów.

Bramki antykradzieżowe

Wiele sklepów, szczególnie z branży odzieżowej i elektronicznej, decyduje się na instalację bramek antykradzieżowych. Zwykle montuje się je przy wyjściu. Podzielić je można na elektromagnetyczne i akustomagnetyczne. To, na jakie się zdecydować, warto skonsultować z ich sprzedawcą. Ich rodzaj należy dopasować do asortymentu naszego sklepu.

Systemy kabelkowe

Szczególnie produkty elektroniczne małych rozmiarów są szczególnie kuszące dla złodziei. Tym bardziej, że ich wartość jest zazwyczaj dość wysoka. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie systemów kabelkowych. Pozwalają one na estetyczną ekspozycję sprzętu, a jednocześnie zwiększają bezpieczeństwo.

Tradycyjna ochrona

Choć systemy zabezpieczeń rozwijają się z roku na rok, to jednak nie wyparły one ze sklepów tradycyjnych ochroniarzy. Czasem ludzkie oko i intuicja działają lepiej niż niejedna kamera, szczególnie u osób naprawdę doświadczonych. Zatrudnienie firmy ochroniarskiej będzie więc zawsze dobrym wyborem, a w połączeniu z kamerami i systemem alarmowym, możemy być spokojni o nasz sklep.

Fot.: Hobi industri/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*