Monitor Ultra Wide – narzędzie do pracy i rozrywki

Monitor Ultra Wide – narzędzie do pracy i rozrywki
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Spora część z nas korzysta z komputera nie tylko jako centrum rozrywki, ale przede wszystkim jako narzędzia do pracy. Z tego powodu warto, by wszystkie jego komponenty mogły być dostosowane do naszych biurowych potrzeb i nie inaczej jest z kwestią ekranu. Dzisiaj spojrzymy na ten temat trochę szerzej i zastanowimy się, komu może przydać się monitor Ultra Wide. Czy monitor ultrapanoramiczny to dobry wybór do każdego biura?

Czym jest monitor Ultra Wide?

Na samym wstępie do tego tematu warto odpowiedzieć na pytanie, czym w ogóle jest monitor Ultra Wide. Mówiąc najbardziej ogólnie, jest to po prostu szeroki monitor, różniący się od klasycznych ekranów swoimi proporcjami. W zwykłych monitorach najczęściej mamy do czynienia z proporcjami ekranu 16:9. W przypadku monitora ultrapanoramicznego ten wskaźnik będzie wynosił aż 21:9. Wiąże się to także z koniecznością zastosowania nieco innej rozdzielczości w monitorze Ultra Wide – najczęściej wynosi ona 2560×1080 pikseli.

Dlaczego możemy spotkać takie rozwiązanie? Wynika to z bardzo prostej przyczyny – każdy z nas ma nieco inne potrzeby przy korzystaniu ze swojego komputera. Dla wielu osób kluczowa będzie ilość przestrzeni, którą może zaoferować dany ekran i w tym kontekście szeroki monitor wypada wręcz fenomenalnie. Większy ekran to też świetna wiadomość dla każdego gracza.

Ultra wide – monitor do pracy, ale nie tylko

Monitor Ultra Wide to świetny wybór dla każdego, kto spędza przy komputerze sporo godzin na czynnościach związanych ze swoim zawodem. Dlaczego? Wynika to przede wszystkim z ogromnej przestrzeni roboczej, jaką może zaoferować każdy monitor ultrapanoramiczny. Ma to duże znaczenie podczas pracy z arkuszami kalkulacyjnymi, plikami tekstowymi i wieloma innymi, gdzie każda dodatkowa kolumna czy widoczna linijka tekstu może być na wagę złota. Szeroki monitor docenią także graficy i programiści, którzy w swoich codziennych zadaniach także potrzebują odpowiedniej czytelności i przestrzeni.

Chociaż Ultra Wide monitor to głównie narzędzie do pracy i znajduje swoje zastosowanie w wielu biurach, absolutnie nie oznacza to, że tego typu ekran nie nadaje się do innych zadań. Monitor Ultra Wide to także bardzo dobry pomysł dla każdego miłośnika gier komputerowych. Za jego pomocą  powiększy on swoje wirtualne pole widzenia i będzie mógł dostrzec w swoim otoczeniu niespotykane wcześniej szczegóły.

Monitor Ultra Wide – czy warto na niego postawić?

Jeśli ktoś po lekturze tego tekstu dalej zastanawia się, czy monitor Ultra Wide będzie dla niego dobrą opcją, najlepiej będzie zacząć od odpowiedzi na proste pytanie – do czego głównie korzystamy z komputera? Jeśli przez większość czasu zajmujemy się uzupełnianiem danych, liczeniem czy pisaniem tekstów – monitor ultrapanoramiczny może stać się dla nas całkiem sporym ułatwieniem codziennych obowiązków. Podobnie wygląda sytuacja, kiedy dużo czasu spędzamy na wirtualnej rozgrywce. Nawet jeśli nasze zadania nie wymagają od nas większej przestrzeni, pamiętajmy, że szeroki monitor to także większa rozdzielczość, która również może pomóc zwiększyć nasz komfort.

Artykuł przygotowany we współpracy z Samsung Polska.

Zdjęcie: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*