Mouse bungee – co to jest, który model jest najlepszy?

Mouse bungee – co to jest, który model jest najlepszy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz częściej na biurkach graczy spotkać możemy mouse bungee. Jeżeli zastanawiasz się, co to tak właściwie jest albo czy tego potrzebujesz – podpowiadamy!

Garść historii

Choć swego rodzaju „trzymacze” kabli, oczywiście własnej roboty, były popularne od kiedy tylko powstała mysz komputerowa, to za pierwszy produkt tego typu odpowiadała firma Mouse Bungee wraz ze swoim szefem Edem Larkinem. W 1994 zaprezentowali oni proste rozwiązanie pozwalające na okiełznanie kabla na biurku. Składało się ono z kartonowego „trzymacza” oraz podkładki pod myszkę. 

Ich projekt nie odniósł jednak wtedy sukcesu i firma sprzedała swój pomysł znanemu wśród graczy Razerowi w 2010. Później tego roku właśnie ta firma zaprezentowała odświeżony model, już bez podkładki. Okazał się on hitem wśród graczy. Wkrótce później inne firmy także zaczęły produkować swoje mouse bungee.

Jak to działa?

Mouse bungee to urządzenie, które zabezpiecza kabel od myszki, tak aby nie plątał się, a przy tym zapewnia całkowitą wolność ruchów. W tym momencie znajdziemy na rynku urządzenia wykonane z plastiku, metalu lub silikonu.

Początkowo były one popularne wyłącznie w biurach, jednak w ostatniej dekadzie spotkały się również z uznaniem graczy. Mouse bungee składa się z szerokiej, stabilnej podstawy z antypoślizgowym podłożem i ukośnego uchwytu na kabel, który zazwyczaj ma wysokość 10 cm. W obudowie zamontowany jest obciążnik, zapewniający niezbędną wagę urządzenia. Długość kabla możemy regulować, a niektóre z modeli posiadają nawet dodatkowe złącza USB.

link

Czy naprawdę tego potrzebujesz?

To zależy tak naprawdę od tego, jaką myszkę posiadasz oraz jak wygląda Twoje stanowisko do grania. Co oczywiste, mouse bungee nie będzie konieczny, jeżeli posiadasz myszkę bezprzewodową. Wtedy wystarczy zainwestować w dobrą podkładkę. Jeżeli jesteśmy tradycjonalistami i nasza myszka posiada kabel, wtedy możemy rozważyć zakup mouse bungee. Pomoże on nam ogarnąć przestrzeń na naszym biurku, a i podczas gry kabel nie będzie w żaden sposób krępował naszych ruchów.

Jaki model wybrać?

Najlepiej wybrać taki model mouse bungee, który najbardziej będzie pasował do naszych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonane jest ramię. Możemy się spotkać z modelami sztywnymi oraz elastycznymi. Jeżeli w mouse bungee ramię jest sztywne, kabel zawsze wychodzi z tego samego miejsca i musimy regulować jego długość, żeby nie krępować ruchów. W przypadku elastycznych końcówek kabel dostosowuje się do naszych ruchów.

Oto kilka modeli, które powinny spełnić wasze oczekiwania:

Krux KRX0045

To jedna z najtańszych opcji. Ten trzymacz kupicie za około 15 zł. Wykonany jest z silikonu i spełnia swoją podstawową funkcję – pozwala uporządkować kable. W dodatku ma sloty na cztery przewody, o różnej grubości. Jeżeli nie potrzebujecie nic więcej, można go polecić.

KRUX Scorpius

Trochę bardziej zaawansowana propozycja od poprzedniej, jednak dalej jest to niska półka cenowa. Za 40 zł otrzymujecie silikonowy uchwyt z elastycznym ramieniem.

Roccat Apuri Raw Bungee

Tutaj wchodzimy już w świat droższych modeli, albowiem za tą mouse bungee przyjdzie wam zapłacić około 80 zł. Plastikowa (w zdecydowanej większości) konstrukcja oparta jest na trójnogu, który zapewnia stabilność podczas działania. Elastyczne ramię dostosuje się do waszych ruchów, więc o komfort podczas grania nie musicie się martwić.

Razer Mouse Bungee V3

Klasyczny model firmy Razer w odświeżonej wersji kupicie już za około 90 zł. Solidnie obciążona podstawa z całą pewnością zapewni stabilność podczas pracy, a ramię nie będzie przeszkadzać w czasie gry. Nie można też zapomnieć, że to Razer – +10 do wystroju pokoju gracza.

A skoro o tym mowa, to firma wypuściła też model Mouse Bungee V3 Chroma. Tak, różni się wyłącznie podświetleniem i jest ponad dwa razy droższy…

Zdj. główne: Ola Dapo/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*